tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 750 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

2. El Nedir?

2. el dediğimizde birçoğumuzun aklına araba, eşya ve kıyafet gelir. Fakat bunlara ilişkin 2. el algımız çok farklıdır. Örneğin; 2. el araba denildiğinde 2. el kıyafete göre daha az risk faktörü gelir aklımıza. Çünkü genelde 2. el eşyalar satın almaya 2. el kıyafet satın almaktan daha çok meyilliyizdir. 2. el kıyafeti bizden önce bir başkasının giymiş olması düşüncesi aklımızda soru işaretleri bırakır. ‘’Acaba kirli mi? Kaç kez giyildi?’’ gibi sorular sürekli kafamızı meşgul eder.  Oysa 2. el araba da tıpkı 2. el kıyafet gibi bizden önce kullanılmıştır ya da satın alınıp birkaç kez kullanıldıktan sonra bir kenara itilmiştir.

 

 

2. el kelimenin tam anlamıyla; daha önce bir başkası tarafından satın alınmış ve kullanılmış ürün demektir. Bu satın aldığınız bir telefon da olabilir bir tişört de. Başkası tarafından satın alınmış, kutusu açılmış, kullandığınız her ürün 2. el ürün olur. Elbette 2. el ürün bizden önce bir başkası tarafından kullanıldığı için endişelenmekte haklıyız ama eğer ürün kullanım değerini yitirmediyse ve yeni gibiyse onu satın alıp kullanmamızda hiçbir sorun yoktur.

 

Pek çok insan, 2. el kıyafet denildiğinde, kıyafetin kirli, eski püskü, yırtık, sökük gibi fonksiyonel bozukluklarının olduğunu düşünür. Hâlbuki 2. el kıyafet yenisinden hiçbir farkı olmayan kıyafet demektir. 2. el kıyafet, ya birkaç kez giyilmiştir ya da hiç giyilmemiştir. Hatta bu kıyafetler, etiketi sökülmeden gardıropta aylarca beklemiş bile olabilir. Bu nedenle 2. el kıyafet gözümüzü asla korkutmamalıdır. 2. el kıyafeti satın aldığınız yer işini titizlikle yapıyor, kıyafetleri özenle stokluyorsa siz de gönül rahatlığıyla 2. el kıyafet satın alabilirsiniz. Aynı şekilde güvenilir bulduğunuz 2. el eşyaları satın almanız bütçeniz açısından da faydalı olacaktır.  Çünkü internette 2. el bir ürün satın aldığınızda, ürünü güncel fiyatından daha düşük bir fiyata satın aldığınız için paranızın büyük bir miktarı cebinizde kalır. Böylelikle cebinizde kalan parayla kendinize yeni kıyafetler satın alabilirsiniz.

 

 

  

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan