ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İkinci El Alışverişin Toplumsal Faydaları

İkinci el alışverişin bireye, çevreye ve topluma sağladığı faydalar saymakla bitmez. Hem bütçenize ve ekolojiye hem de topluma katkı sağlamak için siz de ikinci el alışveriş yapmaya özen gösterebilirsiniz. Hızlı tüketim alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor. Bunu yaparken bilinçli hareket etmeli, isteklerimiz değil de ihtiyaçlarımız doğrultusunda alışveriş yapmalıyız. Çünkü yalnızca isteklere dayalı bir alışveriş, verimli olmayacaktır. İhtiyacınız olmayan şeyleri satın aldığınızda, yaşam alanlarınızı kalabalıklaştırırsınız. Eviniz işlevi olmayan eşyalarla, gardırobunuz giymediğiniz kıyafetlerle dolup taşar. İşte bu noktada, neyin istek neyin ihtiyaç olduğuna doğru karar verirseniz, yaşam alanlarınızı daha sade bir yer haline getirebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ise ikinci el karşılayarak hızlı tüketimi engelleyebilirsiniz.

 

 

İkinci el alışveriş yaparak, toplumumuzda dayanışma kültürünü pekiştirmiş olursunuz. Her birimiz giymediğimiz kıyafetleri çöpe atsak, onları yeniden kullanıma kazandırmasak, dünya tekstil atıklarıyla dolu bir yer haline gelir. Dünyamızı kirleten ikinci sektörün tekstil sektörü olduğunun bilincinde olarak, bu konuda hepimize önemli görevler düştüğünü düşünüyoruz. Gardırobunuzda öylece bir köşede duran ve yıllardır giymediğiniz kıyafetlerinizin üzerinizde nasıl bir baskı yarattığını hiç düşündünüz mü? Giymediğiniz kıyafetlerinizin saklanmasına, bakımına zamanınızı ayırmayın. Bu kıyafetleri elden çıkarın ve rahatlayın, ferahlayın. Üzerinizden büyük bir yük kalktığını hissedeceksiniz. Giymediğiniz kıyafetlerinizi bağışlayarak ya da satarak insanların ihtiyaçlarını karşılamasına olanak sağlamış olursunuz. Kıyafetlerinizi yeniden kullanıma kazandırmış olursunuz. Onlara yeniden hayat vermiş olursunuz. Giymediğiniz kıyafetlerinizi satarak, insanların ihtiyaçlarını daha uygun fiyata karşılamasına ve böylelikle tasarruflu bir yaşam sürmesine, geleceğine yatırım yapmasına yardımcı olursunuz.

 

 

İkinci el alışveriş yaparak ikinci el kullanımını teşvik edersiniz. Çevrenizdeki insanlar da sizi örnek alarak ikinci el alışveriş yapmaya özen gösterirler. Böylelikle ikinci el giyimin önündeki engelleri kaldırmış olursunuz. İkinci el kullanımının önünde birçok engel var. Örneğin; pek çok insan ikinci el kıyafetlerin defolu olduğunu düşünüyor. Elbette bu insanlara hak verebiliriz çünkü eğer satın aldıkları ikinci el kıyafette defo varsa insanlar ikinci el kıyafet alışverişinden soğuyabilir. Fakat bizler Tarz2 ekibi olarak, daha sürdürülebilir bir toplum yaratmak istediğimiz için ikinci el kıyafetlerin satışa kabul edilmesi konusunda son derece hassasiyetle çalışmaktayız. Sitemizde en ekonomik, güvenilir ve pratik bir şekilde ikinci el alışveriş yapabilirsiniz.

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan