ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İkinci El Kitap Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisin?

İkinci el kitap satın alırken dikkat etmen gereken bazı noktalar vardır. Eğer ikinci el kitap satın almak istiyorsan ancak kafanda soru işaretleri varsa bu yazımızdan faydalanabileceğini umuyoruz. İkinci el kitap satın alırken nelere dikkat etmen gerekir, haydi hep birlikte bakalım.

 

 

Öncelikle satın aldığın kitabın korsan olup olmadığından emin olman gerekir. Satın alacağın kitabın önce bandrolünün olup olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü bandrolsüz kitap, korsan kitaptır. Ancak burada dikkat etmen gereken bir konu var ki; o da korsan kitaplara basılan sahte bandroller. Kitapların bandrollü olması durumunda ise; bandrolün söküldüğünde dağılıp dağılmadığına bakılır. Orijinal bandrol söküldüğünde dağılmaktadır. Dağılmıyorsa sahte bandrollüdür ve korsandır. Ayrıca usulsüz bandrollü korsan kitaplar konusunda da dikkatli olmalısın. Bandrol orijinal kitap korsan ise usulsüz bandrollü korsan kitap olarak tanımlanmaktadır. Kitabın üstündeki bandrol farklı bir eser için alınmıştır.

Korsan kitap konusunda daha ayrıntılı bilgi edinmek istersen buraya tıklayabilirsin.

 

 

İkinci el kitap satın alırken dikkat etmen gereken bir diğer husus; kitabın temizlik durumu. Satın almak istediğin ikinci el kitabın üzerinde ya da sayfalarında çok fazla leke var mı, not ya da yazı var mı, fazla çizilmiş mi, bunlara bakabilirsin. Bununla birlikte, almak istediğin kitabın sayfalarını da dikkatlice kontrol etmeni öneririz. Eksik ya da yırtık bir sayfası var mı, okunmaya engel teşkil ediyor mu, bunlara dikkat edebilirsin. Eğer sadece önsözü yırtıksa ya da eksikse veya birkaç sayfasının yalnızca belirli yerleri yırtıksa ve okunmaya engel teşkil etmiyorsa o kitabı satın alabilirsin.

 

 

İkinci el kitap dünyası gerçekten güzel deneyimlerle doludur. Bazen satın aldığınız kitabın arasından kitabı kullanan kişiye ait güzel notlar ya da kurutulmuş bir çiçeğin çıkması yüzünüzde hoş bir tebessüm uyandırır. Bunun yanı sıra ikinci el kitaplar, uygun fiyatlıdır. Sen de ‘’Okunmamış her kitap, yeni kitaptır.’’ diyorsan sitemizde özenle seçtiğimiz, yenisinden farkı olmayan, temiz ve çok fiyatlara bir göz atabilir, kütüphanene yeni kitaplar kazandırabilirsin. Keşfetmek için buraya tıkla. 💚

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan