ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İkinci El Kıyafet Temizliği Nasıl Yapılır?

Pek çok insan, giydiği kıyafetin temiz ve ütülü görünmesini ister. Mağazadan satın alınan ürünlere, temizlik konusunda ikinci el ürünlere göre daha az tereddütle yaklaşılmaktadır. Bunun sebebi; ikinci el ürünlerin kullanılmış olduğu düşüncesidir. Ancak mağazada satılan ürünleri de sizden başka insanlar denemiş olabilir. Bu doğrultuda, nasıl mağazadan yeni bir ürün satın aldığımızda yıkayıp, ütüleyip giyiyorsak ikinci el ürün satın aldığımızda da aynı mantığı güdebiliriz.

 

 

İkinci el kıyafet denildiğinde aklınıza yalnızca kullanılmış kıyafetler gelmemeli. Etiketi üzerinde olan ikinci el kıyafetler bulmak da mümkün olabilmektedir. Diyelim ki ikinci el bir kıyafet satın aldınız, temizliği konusunda endişelisiniz ya da kıyafet temiz olsa dahi siz kendiniz kıyafeti yeniden temizlemek istiyorsunuz, şunları uygulayabilirsiniz:

-Satın aldığınız ürün eğer üst giyim ürünü, etekpantolon ya da elbise ise, ürünü çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ürünü çamaşır makinesinde yıkayıp, kuruttuktan sonra ütüleyebilir ve dolabınıza yerleştirebilirsiniz.

-Satın aldığınız ikinci el kıyafetleri çamaşır makinesinde yıkamanın yanı sıra kuru temizlemeye de verebilirsiniz. Özellikle mont, kaban, deri kıyafetler, ayakkabı ya da çantaları hacim olarak büyük oldukları için çamaşır makinesine atmak yerine kuru temizlemeye vermeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır.

-Bazı ikinci el kıyafetler yalnızca elde yıkanabilecek kıyafetler olabilir. Böyle bir durumda satın aldığınız kıyafeti, o kıyafete uygun bir deterjan ya da sabunla, elinizde de yıkayabilirsiniz.

-Satın aldığınız ikinci el ürün eğer bir spor ayakkabıysa bu ürünü elinizde yıkayabileceğiniz gibi çamaşır makinesine de atabilirsiniz. Spor ayakkabısından bağcıklarını ve ayakkabı tabanını çıkarıp hepsini ayrı ayrı çamaşır makinesinde yıkamanız daha hijyenik olacaktır.

-Satın aldığınız ikinci el ürün çanta ise ve içi temizse yalnızca dışını ıslak ya da deterjanlı mendille silebilir, eğer omuz askıları varsa bu omuz askılarını da çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

 

İkinci el kıyafet temizliğini, yukarıdaki bilgiler doğrultusunda yapabilirsiniz. Hem uygun fiyatlı hem de kusursuz, lekesiz, tertemiz, yenisi gibi ikinci el kıyafetler için sitemizi keşfe çıkabilirsin. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek, sade ve mutlu kal. 💚

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan