ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İkinci el kullanmak bizi akıllı yapar

Reklamcılık okuduğum dönemde insanların ürünleri kendilerine sundukları hayal doğrultusunda seçtiklerini öğrenmiştim: “A” markasını huzur vermesini umut ederek, “B” markasını sağlık kazandırmasını umut ederek alırsınız (en azından belli bir yaşa kadar!).
Peki, bir başkasının kullandığı –daha doğrusu kullanamadan elden çıkardığı- bir ürünü almak size nasıl geliyor? Tüketim çılgınlığının son durağa gelmiş olmasına rağmen insanların bir türlü araçtan inmeye teşebbüs etmediklerini düşünüyorum.

 

Dolabımda annemin çalışırken kullanıp, birkaç kez giyip sonra bana vermiş olduğu kaliteli markalardan ceketler, pantalonlar, etekler vardı. Oğlumun sadece bir okul müsameresinde giydiği, bir daha da giymeye fırsat bulamadığı şık gömleği, kızıma çabuçak küçülen mevsimlik elbiseler vardı ve hiçbirini vermeye kıyamıyordum.

 

Derken www.tarz2.com sitesinden bir mail aldım. Teknikleri çok pratik ve sıfır maliyetli: Üye oluyorsunuz, size bir paket gönderiyorlar. Paketin içinde özel bir gönderi torbası ve kitapçıklar var. Burada açıkça delinmiş, eskimiş ürünleri, markası bilinmeyen ürünleri gönderemeyeceğiniz anlatılmış. İşe yarar halde olanları torbaya koyup, ister kargoya veriyor, ister kargoyu kapınıza çağırıyor ve teslim ediyorsunuz. Sürecin videosu burada.
Sonrasında ürünleriniz sitede satışa sunuluyor. Pırıl pırıl, yepyeni ikinci el ürünler. Alış fiyatından çok daha düşük bir ücrete. Kazancı paylaşıyorsunuz.

 

İkinci el ürün alışverişi yapmak hem tüketim çılgınlığından doğan doğaya verilen zararı, hem bütçemin gördüğü hasarı, hem de zaman zaman açgözlülüğümden kaynaklanan “ne demeye aldım şimdi ben bunu” suçluluğuna amorti oluyor. Kendimi daha becerikli hissediyorum doğrusu.

Başlığı “İkinci el kullanmak bizi akıllı yapar!” yazmamın sebebi budur. Denemenizi öneririm. Gardırop detoksu yapın, ihtiyaçlarınıza da siteden bir göz atın. Yaşam tarzınıza biraz sürdürülebilirlik kazandırmış olursunuz.

 

http://alternatifanne.com/ikinci-el-kullanmak-bizi-akilli-yapar/

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan