ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İkinci El Modanın Dünyadaki ve Türkiye’deki Yeri

İkinci el kullanımı, hem bütçemiz açısından hem de doğal kaynaklarımız açısından faydalı bir eylem. Ancak günümüzde yalnızca bütçe açısından değil de tamamen eskiye duyulan özlem, vintage ve retroya olan ilgi ve özgün bir tarz edinmek için ikinci el ürünlere rağbet artmıştır.

 

İkinci el ürünlerle kendinize özgün, şık ve havalı kombinler yaratabilirsiniz. İkinci el giyim konusunda hevesli ve meraklı olmanın satın almayı etkilediği bir gerçek. Çoğunlukla biricik olan ürünleri satın almak ve onları uzun yıllar giymek gerçekten hoş bir davranış. Dünyada ikinci el kullanımı çok daha yaygın. Özellikle ikinci el kıyafet kullanımı, ülkemize göre oldukça revaçta. Çünkü dünyada ikinci el giyim konusunda pek çok önyargı aşılmış görünüyor. Ancak ülkemizde henüz ikinci el kıyafet konusundaki ön yargıları tamamen aşabilmiş değiliz.

 

 

İkinci el kıyafet kullanımının önündeki en büyük engellerden biri; ikinci el ürünlere kirli, defolu ya da kullanılamaz durumda ürünler olarak bakılması. Hâlbuki defolu ürünler satılamayacak durumda olan ürünlerdir. Öncelikle satmak için hazırlanılan kıyafetlerin çok iyi durumda ürünler olması gerekiyor. Çünkü paylaşım kültürünü arttıracaksak başka insanlara sattığımız kıyafetlere özen göstermemiz gerekiyor ki ürününüzü satın alan insanlar hayal kırıklığına uğramasın ya da bu konudaki hevesleri kırılmasın. Bununla birlikte ikinci el alışverişte güven duygusu çok önemli. Ürününü satın alacağınız kişinin sattığı ürünün orijinal olup olmadığına ve temiz olup olmadığına önem vermeniz gerekmektedir. İkinci el kıyafet alışverişinin ancak bu şekilde yaygınlaşmasını sağlayabiliriz.

 

 

Dünyayı en çok kirleten 2. sektörün tekstil olduğunu biliyor muydunuz? Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre ortalama bir kadının gardırobunun yüzde 60’ı giyilmeden öylece bekleyen kıyafetlerle doluymuş. Haydi, kendi dolaplarımıza da bir bakalım. Muhakkak hepimizin dolabında bir hevesle aldığı ama giymeyip bir köşeye koyduğu kıyafetleri, ayakkabıları vardır. İşte bu kıyafetleri başkalarıyla paylaşmalı ve başkalarının satmak için paylaştığı kıyafetleri ihtiyaçlarımız doğrultusunda satın almalıyız. Bu konuda empati kurmak oldukça önemli.

 

Kolay, ekonomik ve güvenilir bir alışveriş deneyimi yaşamak için buraya tıklayabilir, sürdürülebilir bir dünya yaratma yolunda bizimle güzel bir başlangıç yapabilirsin. 💚

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan