ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz?

İş görüşmesine giderken bir gün öncesinde iyi bir uyku çektiniz, diploma ve evraklar tamam ama ne giyeceksiniz? Kendinizi ifade ederken bir yandan da abartıdan, iddiadan ve sıradanlıktan kurtulmuş görünmeniz gerekiyor. Bildiğiniz üzere iş görüşmelerinde genellikle etek-ceket kombini tercih edilir. Bu tercih risksiz ve her iş görüşmesine uyumludur. Peki, hangi renk sizin için daha kullanışlı olacaktır, genel tercihleri değerlendirmeye çalışayım sizin için;

 

 

Düz kahverengi aslında pek de ne olduğu belli olmayan bir tercihtir. Zira renk zaten ara bir tondur ama bazı riskleri beraberinde taşır. Sizi yaşlı, dinamizmden geri hatta biraz da demode gösterme riski bulunmaktadır. Dikkat etmeniz gereken, illa kahve giyeceğim diyorsanız tercih ettiğiniz kombinin doğru kesimleri olmalı ve biraz da olsa düz kahverengiden uzak olmalı. 

 

Kırmızı genellikle iş görüşmelerinde tek renk elbise şeklinde tercih edilir veya üst parçalarda siyahla bütünlük oluşturulmaya özen gösterilir. Bence kırmızı iddialı bir renk. Kırmızının yarattığı etkilerle alakalı birçok araştırma var. Bu yüzden tercih edilme sıralamasında aşağılarda kalsa sanki iş görüşmeleri için daha rahat bir alanınız olacakmış gibime geliyor. Bununla birlikte yapılan bazı araştırmalarda özellikle satış pazarlama alanındaki iş görüşmelerinde tercihleriniz arasında kırmızı bir detayın bulunması çok önemli diye duydum. 

 

Evet, lidere yer açın. Siyah mutlak iş görüşmelerindeki hakimiyetini sürdürüyor. Özellikle de yüksek pozisyonlarda işlere başvurmuşsanız siyah doğru renk! Ama hareketli bir pozisyona başvuracaksanız bence siyahı yaptığınız küçük dokunuşlarla örneğin; aksesuar ve takı seçimleri olabilir hareketlendirmekte fayda var. Kombinlerinize de dikkat etmenizi öneririm. Koyu siyah ayakkabı daha açık ton siyah elbise gibi riskler sizi bekliyor olacaktır. 

 

Alternatif olarak sizlere tercihlerinizde önerebileceğim renk mavi olacaktır. Karşı tarafa güven vermenin yanında, dinamik ve görüşmesini yapacağınız iş için hazır olduğunuz mesajını rahatlıkla mavi tercihiyle verebilirsiniz. Seçtiğiniz stil ne olursa olsun mavi ve mavinin tonları sizin için tercih edilebilir olmalıdır. 

 

 

Bütün bunları sıralarken birkaç ipucuna dikkat etmenizi de öneririm. Gidilecek iş görüşmesinde yapacağınız tercihleriniz için pozisyonun öneminin farkına varmalısınız. 

 

SAİT TAKAR

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan