tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 750 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İskoçlar’ın Yeni Yaşam Konsepti: Coorie

Yeni yazıdan herkese merhabalar. Bugünkü yazımızda, ‘’Coorie’’ adlı yeni yaşam sanatından sizlere bahsedeceğiz. LagomHygge derken son dönemde Coorie de karşımıza çıkan popüler bir konsept. Genellikle bu tarz konseptlerin soğuk ülkelerden çıktığını görmekteyiz. Belki de soğuk ülkelerde yaşayan insanlar, mutluluklarını bu konseptlere borçlular. 

 

 

Coorie konsepti, doğayı ve doğal olanı ön planda tutmaktadır. Bu yaşam konseptinde mühim olan; insanın kendini olabildiğince rahat hissetmesidir. Evimiz, kendimizi en iyi, en güvende hissettiğimiz yerdir. Bu bağlamda Coorie konsepti, kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak sıcak dekorasyon fikirlerini kapsamaktadır.

 

 

Glasgowlu gazeteci yazar Gabriella Bennett Coorie’yi, “İskoçların yaratıcı ruhlarını beslerken konforu başrol oyuncusu yapan bir yaşam konsepti” olarak tanımlamaktadır. Şömine başında otururken yeni başladığınız bir kitabı okumak ya da kahvenizi yudumlamak, mum ışığında güzel ve keyifli bir akşam yemeği yemek tam da Coorie konseptine uygun aktivitelerdir. Dekorasyonda ise ahşap eşyalara yer verebilir, desen olarak ekose veya kazayağı desenini tercih edebilirsiniz. Ahşap eşyalar doğanın ruhunu ve sıcaklığını yansıttığı için ev eşyası seçimlerinizde ahşaplara yönelebilirsiniz.

 

 

Coorie konseptinde, sıcak dekorasyon fikirlerinin yanı sıra fazlalıklardan arınmış bir görünüm de önemlidir. Daha sade, sakin ve huzur dolu bir yaşam sürmek için yaşam alanlarımızda fazlalık olarak görünen eşyalardan, kıyafetlerden arınmamız gerekir. Sahip olduklarımızla mutlu olmak yaşamımızı daha da anlamlı hale getirecektir. Coorie yaklaşımında küçük şeylerle mutlu olmak büyük önem taşır. Bununla birlikte Coorie; çalışma hayatının yarattığı stresten sıyrılıp; kendimize ve sevdiklerimize vakit ayırmamız gerektiğine vurgu yapmaktadır.  Doğada daha çok zaman geçirmek, açık hava yürüyüşleri yapmak, ailecek bir arada olmak ve birlikte pikniğe gitmek, Coorie felsefesini yansıtan aktivitelerdendir.

Coorie konseptinde eşyaların yanı sıra kıyafet ve aksesuar seçimlerinde de doğal olana yönelmek en güzeli. Coorie yaklaşımına göre; giydiğiniz kıyafet sağlıklı bir kumaştan yapılmış olmalı ve size kendinizi iyi hissettirmeli. Bu doğrultuda, yünlü ya da pamuklu ürünleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yine sağlıklı kumaşlardan yapılan yumuşak dokulu kıyafetleri tercih edebilirsiniz. 💚

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan