tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

İzlanda Usulü Mutlu Olma Sanatı: Gluggaveður

Yepyeni bir yazıdan daha herkese merhabalar. Mutlu olmak ve mutlu bir yaşam sürmek, hepimizin şu hayattan daimi beklentisi. Mutlu olmak çok da zor değil aslında. Sevdiğimiz bir işi yapmak, sevdiklerimizle iyi vakit geçirmek ve kendimize zaman ayırmayı unutmamak, günümüzü güzelleştirmeye yeter de artar bile.

 

 

''Gluggaveður'' kelimesini daha önce duymuş muydunuz? Gluggaveður; İzlandaca bir kelime. Dışarıda nasıl bir hava olursa olsun, evde bir bardak çayınızla ya da kahvenizle odanızda camın önünde otururken dışarıdaki havanın tadını çıkarmak manasına geliyor. Bulunduğunuz anın tadını çıkarmak, sakinleşmek, ruhunuzu dinlendirmek ve zihninizi boşaltmak için kendinize güzel bir çay demleyebilir ya da kahve yapabilir, dışarıda hava soğuk da olsa cam kenarında dışarıyı seyrederek siz de mutluluğu yakalayabilirsiniz.

 

 

İzlandalılar, Gluggaveður sırasında daha yaratıcı düşündüklerine ve en yaratıcı fikirlerin Gluggaveður anında geldiğine inanmaktadırlar. Günlük hayata baktığımızda da bu durum gerçekten böyledir. İnsan; dağınık ve stresli bir ortamda kalbinin sesini dinleyemez, yapmak istediği işlere konsantre olamaz ve kreatif fikirler bulamaz. Hal böyle olunca da mutsuzluk kaçınılmaz olur.

 

 

Kuzey ülkeleri, dünyanın en mutlu ülkeleri listelerinde hep üst sıralarda yer almaktadır. Soğuk iklim şartları ve kapalı havaya rağmen İskandinav ülkelerindeki insanlar hayattan zevk almayı ve mutlu olmayı öğrenmişlerdir. Burada, mutlu olmak ve yaşamdan keyif almak için benimsedikleri yaşam felsefelerinin etkisi oldukça fazla. Hava şartları, insanın gün içindeki modunu etkileyebilir ancak mutluluğunuzu havaya bağlamamalısınız. Elbette pek çok insan güneşli havayı sever fakat soğuk, yağmurlu ya da karlı havaların da farklı bir güzelliği vardır ve bu havaların da keyfini sürmeyi bilmek gerekir. Özellikle sosyal medyada popüler hale gelen yaşam felsefeleri ve konseptleriyle siz de soğuk ve kapalı havaları keyifli hale getirebilirsiniz.

 

 

Bir insanın daha üretken ve verimli çalışabilmesi için rahatlaması, sakin kalması ve odak noktasını güçlendirmesi gerekmektedir. Siz de daha verimli bir yaşam sürmek için bulunduğunuz ortamı fazla eşyadan ve fazla kıyafetten arındırabilirsiniz. Yaşamınızı daha sade hale getirerek kendinize nefes alabileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz. Bu açıdan Gluggaveður size ilham verebilir. Fazlalıkları eleyin, sade kalın ve kendinize telaşsız, huzurlu zamanlar ayırın. Mutluluk kimi zaman bir camın yanı başında dışarıyı seyrederken çayınızı yudumlamakta saklıdır.

 

 

 

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan