tarz2 destek 08503020912 0 (850) 302 0912
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Çizgili Parçalar Nasıl Kombinlenir?

Çizgili kıyafetler, klasikler arasında yer alır. Enine ya da boyuna, çizgili kıyafetlerin asla modası geçmez. Her yıl muhakkak gardırobumuza yeni bir çizgili kıyafet ekleriz. Özellikle çizgili tişörtler, yaz mevsimlerimizin vazgeçilmezleri arasındadır. Kot pantolon ya da kot eteklerimizle çizgili tişörtlerimiz harika bir ikili oluştururlar. Bu yazımızda, sizinle çizgili kıyafetlerin nasıl kombinleneceğine dair tüyolar paylaşacağız.

 

Hem şık hem de spor kombinlerimizin vazgeçilmez parçası çizgili kıyafetlerin enine ya da boyuna, ince ya da kalın çizgili olmak üzere pek çok çeşidi var. Çizgili kıyafetler doğru kombin yapıldığında sizi şık gösterecektir. Fakat yanlış kombinlenirse boyunuzu olduğunuzdan daha kısa gösterebilir veya sizi daha kilolu gösterebilir.

Hem uzun hem de olduğunuzdan daha ince görünmek isterseniz, boyuna çizgilerden oluşan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Çünkü boyuna çizgiler sizi olduğunuzdan daha uzun boylu ve zayıf gösterir. Enine çizgiler ise daha kısa ve kilolu görünmenize sebep olabilir.

 

 

 

Çizgili kıyafetlerinizle şık kombinler oluşturmak istiyorsanız, çizgili kıyafetlerinizi farklı desenlerle birlikte kombinlemekten kaçınmalısınız. Üzerinizdeki tek desenli kıyafet çizgiler olmalı.

 

Çizgili kıyafetlerinizde renk seçimi son derece önemlidir. Siyah, lacivert, gri gibi birçok renkle uyumlu olabilecek çizgili kıyafetleri gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Yılın rengi olan mercan ile lacivert çizgili kıyafetlerinizi uyumlu bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Dikey çizgilerle beraber çapraz çizgiler de olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlar. 

 

 

 

Çizgili kıyafet kombinlerinde, yalnızca bir kıyafetinizde çizgi desenleri olmasına dikkat edebilirsiniz. Çünkü birden fazla çizgili kıyafet giydiğinizde, bu durum şıklığınıza gölge düşürecektir ve görenlerin gözünü yoracaktır. Bu sebeple örneğin; çizgili bir üst giydiğinizde pantolon ya da eteğinizin desensiz ve düz, sade renkte olmasına dikkat edebilirsiniz. Renkli çizgili kıyafetleri, düz renklerle kombinleyebilir, hem sade hem de enerjik bir kombin oluşturabilirsiniz.

 

Çizgili kıyafetlerinizi kombinlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ayakkabıçanta ve aksesuar tercihinde sadelikten yana olmak. Çizgili kıyafetleriniz kombininizde dikkat çekeceği için düz ve detaylardan oluşmayan sade çanta ve ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Renk seçiminizde de göze çarpmayan renklere öncelik vermelisiniz.

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan