ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Çocuğunuzla Seyahatlerinizde Çantanızda Bulunması Gerekenler

Önümüzdeki hafta, çocuğunuzla birlikte anneanne evine ziyarete mi gideceksiniz? Uçakla mı yoksa şahsi aracınızla mı? Toplu taşıma aracıyla da olabilir elbette. Çocuğunuzla çıkacağınız tatillerde, yanınıza almanız gerekenler konusunda, bu yazımızda sizler için bilgiler paylaşacağız.

 

 

Erkenden Hazırlanın

 

 

 

Çocuğunuzun, seyahat sırasında ihtiyacı duyacağı her şeyi vaktinden önce çantanıza koyun. Seyahate çıkmadan önce de son bir göz kontrol edebilir, ekstra koyduklarınızı çıkarabilir, eksik olanları çantanıza koyabilirsiniz.

 

Çantanızı Özenle Hazırlayın

3-4 günlüğüne bir seyahate çıkacaksanız, 5-6 kişilik bir çanta hazırlamanızı öneririz. Çanta hazırlamadan önce hava durumuna bakmanızı tavsiye ederiz. Potansiyel yağmur yağışlarını önceden öğrenirseniz çantanıza hem kendiniz hem de çocuğunuz için bir yağmurluk koymayı ihmal etmezsiniz.

 

Çantanıza Koymanız Gereken Birkaç Öge

Çantanızı hazırlarken, ne olur ne olmaz deyip koyabileceğiniz birkaç ögeden bahsetmek istiyoruz. Bunlar, hem seyahatte hem de varacağınız yerde sizin için olmazsa olmazdır. Örneğin; çantanıza fazladan 3-4 adet daha çorap koyabilirsiniz. Özellikle çorapların çok çabuk kaybolduğunuz göz önünde bulundurursak, bunu yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra çocuğunuz için fazladan iç çamaşırı, bebeğiniz varsa fazladan bebek bezi, ıslak mendil vb. almanızı öneririz.

 

Peki, ya yolda çocuğunuzun canı sıkılırsa?

Yolculuk keyifli olduğu kadar çocuğunuz için yorucu da olabilir. Muhakkak yolda canı sıkılacaktır. Yolculuğunuzun keyifli geçmesini istiyorsanız, çocuğunuzu eğlendirecek bir şeyler bulmanız gerekecektir. Bu sebeple, çantanıza çocuğunuzun dinlemekten keyif aldığı masal ya da hikâye kitaplarından koyabilirsiniz. Kitapların yanı sıra, oynamaktan en çok hoşlandığı oyuncaklarını da çantanıza koyabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun sıkılmasını önler, birlikte yolculuğun tadını çıkarırsınız.

 

 

Yukarıdaki önerilerle beraber sizler için minik bir liste de hazırladık:

 

 

-Laptop ve şarj cihazı

-Kamera çantası

-Diş fırçası ve seyahat boy diş macunu

-Küçük aktiviteler için birebir. Bkz: İskambil kâğıdı, boyama kitabı…

-Seyahat yastığı (Uçakta ya da otobüste boynunuzun sağlığı açısından yanınızda seyahat yastığı olması sizin için faydalı olacaktır.)

-Hafif ve küçük bir battaniye (Eğer soğuk bir yere gidiyorsanız yanınızda minik bir battaniye götürebilirsiniz. Bu hem sizin için hem de çocuğunuz-bebeğiniz için harika bir fikir)

 

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan