tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Dağınıklıktan Kurtulmanın 4 Yolu

Yeni bir blog yazısından daha herkese merhabalar. Bugünkü yazımızda sizinle dağınıklıktan nasıl kurtulabileceğiniz konusunda bazı ipuçları paylaşacağız. Eğer yaşam alanınızda ve hayatınızda bir düzen oluşturmak ve bu düzeni korumak istiyorsanız bu yazının sizin için son derece faydalı olacağına inancımız sonsuz. Öyleyse hazırsanız dağınıklıktan kurtulmanın yollarına beraber bakalım:

 

Eşyalarınızı azaltın.

 

 

Dağınıklıktan hemen kurtulmanızı sağlayacak en etkili yöntem; eşyalarınızı azaltmaktır. Sizin için hiçbir işlevi olmayan ve yaşam alanlarınızda yalnızca tek görevi gereksiz yer kaplamak olan eşyalarınızı gözden çıkarın. İşe yaramayan eşyaları gözden çıkardığınızda bu eşyalarınızı hem satarak değerlendirebilirsiniz hem de bağışlayabilirsiniz. Bu konuda tercih tamamen size kalmış. Onları yeniden kullanıma kazandırma konusunda dilediğiniz yöntemi seçebilirsiniz. Burada amacınız; işlevi olan eşyaları daha çok kullanılabilir hale getirmek ve daha görünür kılmak olmalı.

 

Kıyafetlerinizi azaltın. 

 

 

Gardırobunuz eğer sürekli dağınık bir halde ise bunun sebebi; giymediğiniz kıyafetlerinizin boşuna dolabınızda yer kaplamasıdır. Daha işlevsel bir gardırop için giymediğiniz kıyafetlerinizi gözden çıkarmalı ve onları yeniden kullanıma kazandırmalısınız. Gardırobunuzda ‘’Bir gün giyerim’’ diyerek beklettiğiniz ancak hiç giymediğiniz kıyafetleriniz hem gardırobunuz hem de zihniniz için yüktür. Gardırobunuzdaki dağınıklığı önlemek için uzun zamandır giymediğiniz ve bir daha giymeyi düşünmediğiniz, size büyük ya da küçük gelen, vücudunuza tam oturmayan, sizi yansıtmadığını düşündüğünüz, tarzınıza uymayan, giydiğinizde kendinizi iyi hissetmediğiniz tüm kıyafetlerinizi eleyin ve ferahlayın. Bu kıyafetlerinizi elediğinizde geriye en çok giydiğiniz ve giymekten keyif aldığınız kıyafetleriniz kalacak. Böylelikle daha sade, ferah ve işlevsel bir gardırop oluşturmuş olacaksınız. Aynı zamanda dağınıklığı önleyeceksiniz.

 

Kitaplarınızı azaltın.

 

 

Kütüphanenizde kitaplarınız tıklım tıkış bir şekilde dizili mi duruyor? Kitaplarınızın daha derli toplu durması ve dağılmaması için artık okumayacağınız kitaplarınızı gözden çıkarmalı, başka okuyucularla paylaşmalısınız. Unutmayın Yunus Emre’nin de dediği gibi biriktirdiğiniz değil paylaştığınız sizindir.

 

Düzenleyin.

 

 

Odanızı, gardırobunuzu, kütüphanenizi, çalışma masanızı kısacası tüm yaşam alanlarınızı daha düzenli tutmak ve dağınıklığı önlemek için işlevi olmayan hiçbir eşyayı yaşam alanlarınızda tutmayın. Alışverişe çıktığınızda, herhangi bir ürün satın almak istediğinizde o ürünün sizin için istek mi yoksa ihtiyaç mı olduğuna doğru karar verin ve alışverişlerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapmaya özen gösterin. Sizin için işlevi olan eşya ve kıyafetlerinizi düzenlemek için dolap içi raf düzenleyicilerden faydalanabilirsiniz.

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan