tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Daha Düzenli Bir Yaşam İçin Derle, Topla, Rahatla

Yeni yazımızdan herkese merhabalar 💙 Bugünkü yazımızda, yaşam alanlarımızı düzenlemenin öneminden ve ‘’Hayatı Sadeleştirmek için Derle, Topla, Rahatla’’ isimli kitaptan bahsedeceğiz.

 

Marie Kondo’nun bu kitabı birçoğumuzun bildiği üzere özellikle sosyal medyada popüler oldu. Eskiden kıyafetlerimizi yatay şekilde katlarken Marie Kondo ile hayatımıza dikey katlama metodu olan Konmari girdi ve Konmari Metodu sayesinde hem kıyafetlerimizi düzenli tutmak kolaylaştı hem de yaşam alanlarımızda tasarruf sağladık. Bu da onu sürdürülebilir bir yöntem olarak karşımıza çıkarıyor. Kıyafetlerimizi yatay şekilde katladığımızda, kıyafetlerimizin daha çok yer kapladığını ve daha çabuk dağıldığını görüyorduk. Ancak Konmari Metoduyla bu durum ortadan kalktı.

Japon temizlik ve organizasyon uzmanı Marie Kondo, “derleyip toplama” konusunda bize bu kitapla yardımcı oluyor. Konmari ile yaşam alanlarımızı düzenlemek konusunda kalıcı çözümler üretmemiz mümkün. Marie Kondo, bu kitapta anlattığı yöntemler ve paylaştığı sırlarla sayısını kendisinin bile hatırlamadığı müşterilerinin hayatını değiştirdi. Düzenlemenin yanı sıra yaşam alanlarımızı sadeleştirmenin de önemini kavrayabileceğimiz bir kitap. Çünkü ‘’Eşyalarınızı düzenlemenin en iyi yolu; onlardan kurtulmaktır.’’

Yaşam alanlarımızı düzenlemek kadar bu düzeni korumak da son derece önemlidir. Marie Kondo’nun da söylediği gibi ‘’Hayatınızdaki her şeyi değerlendirmenize fırsat veren sessiz bir alan yaratmak oldukça önemlidir.’’ İnsan, sadeleştiği ölçüde yaşamını daha verimli ve anlamlı bir hale getirebilir. Kendini eskisinden çok daha huzurlu, mutlu ve enerjik hissetmen için fazlalıklarından kurtulman gerekir. Fazla eşya, fazla kıyafet sana yük olur. Hem somut hem de soyut anlamda ferahlamak için kullanmadığın her şeyi evinden çıkar. Bağışla, sat ya da ihtiyacın olan başka bir şeyle takas et. Ancak mutlaka evdeki fazlalıklardan kurtul.

Yaşam alanlarını sadeleştirdikten sonra sıra geldi elimizdekileri düzenlemeye. Örneğin; kıyafetlerimiz. Kıyafetlerimizi renklerine ve kategorilerine göre düzenleyebiliriz. Bununla birlikte, gardırobumuzda yazlık kışlık ayrımını iyi yaparsak kıyafetlerimizin birbirine karışmasını önleyebiliriz. En çok giydiğin kıyafetleri daima göz önünde tut. Bu senin doğru zaman yönetimi yapman konusunda güzel bir uygulamadır. 💚

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle sade ve mutlu kal. 💚

Bizi sosyal medyada takip ederek güncel gelişmelerimizden haberdar olabilirsin. 💚

 

facebook.com/tarz2com

twitter.com/tarz2com

instagram.com/tarz2com

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan