ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Daha Güzel Bir Yaşam İçin 5 Altın Kural

Yaşamımız sürüp giderken kimi zaman kendimize dikkat etmiyoruz. Aynı şekilde sevdiklerimizi ihmal ediyoruz. Bu da bizim savrulmamıza yol açıyor. İş temposu, yoğunluk derken kendimiz için önemli olan birçok adımı atlıyoruz. Bu nedenle kimi zaman mutsuz bireyler olabiliyoruz. Peki, hayatımızı nasıl daha güzel hale getirebiliriz, yaşam standartlarımızı nasıl yükseltiriz, haydi hep birlikte bu kulağımıza küpe yapılası 5 altın kurala bakalım:

 

1. Kendine zaman ayır

 

İnsanın unutmaması gereken en öncelikli kural bizce. Yaşama mutlu gözlerle bakmak, kurduğumuz hayallerimizi ete kemiğe büründürmek ve motivasyonumuzu yüksek tutmak için kendimize zaman ayırmamız ve o zamanı en verimli şekilde geçirmemiz şart. Bunu yaparsanız, yaşama daha farklı bir bakış açısıyla baktığınızı görmeniz kaçınılmaz olacak. Kimi zaman bir ağacın gölgesi, bazen bir deniz kenarı ya da parkta bir bank, kafanızı dinleyip düşler kurmanız için birebir. 

 

 

2. Kahvaltı yap

 

Günün en önemli öğünü hepimizin bildiği üzere kahvaltı yapmaktır. Şair ne diyordu; ‘’Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.’’ Bizce de öyle. Gün içinde ihtiyacımız olan enerjiyi alabilmek, yapacağımız işlere odaklanabilmek, konsantrasyonumuzu arttırmak için kahvaltı yapmayı unutmamalıyız. Şöyle demli, tavşankanı bir çay ve enfes bir kahvaltıya hiçbirimiz hayır diyemeyiz, öyle değil mi?

 

 

3. Spor yap

 

Sağlıklı bir yaşam için egzersiz yapmaya özen göstermeliyiz. Daima genç kalabilmek ve dinç olabilmek sporla mümkündür. Bu nedenle yürüyüş yapmayı, koşmayı ihmal etmemeliyiz. Hatta asansör kullanmayı en aza indirgemeli, çalıştığımız yer evimize çok uzak değilse işe yürüyerek giderek hem formda kalabilir hem de direncimizi arttırmış oluruz. 

 

 

4. Düzenli uyumaya özen göster

 

Sağlıklı beslenmeden sonra en önemli kural; vücudumuzun ihtiyacı olan uykuyu almak. Çünkü insan uyumadığında bu bütün gününe yansıyabilir. Hiç olmadığımız kadar gergin olabiliriz. Bu nedenle erkenden uyumaya dikkat etmeli, güzelce dinlenebilmeliyiz. 

 

 

5. Düzen

 

Geldik son kuralımıza. Azaltın ve düzenleyin! Aklınıza gelebilecek zararlı olan ne varsa hayatınızda, cesur olun, azaltın. Çaya attığınız şekeri, fastfoodu, tüketim çılgınlığını ve daha nicesini… Daha nitelikli bir yaşam istiyorsak sadeliğe kucak açmalı, hayatımızdaki fazlalık etkisi yaratan şeylerden bir an evvel kurtulmaya bakmalıyız. Negatif elektrik yayan, olumsuz düşünen insanlardan uzaklaşmalı, evimizdeki fazla eşyaları gözden çıkarmalı, gardırobumuzda boşuna yer kaplayan hiç giymediğimiz kıyafetlerimizle vedalaşmalıyız.

 

 

Gardırobunu ferahlatmak için HEMEN BAŞLA

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan