tarz2 destek 08503020912 0 (850) 302 0912
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Daha Sade Bir Hayata Ne Dersin?

Merhaba sevgili blog okurum. Bugünkü yazımızın konusu; ‘’Daha Sade Bir Hayat’’ kitabı. Bu kez, sade ve minimal yaşamın çocuklar açısından neden gerekli olduğunu ve faydalarını anlatan ‘’Daha Sade Bir Hayat’’ kitabını inceleyeceğiz ve yorumlarımızı paylaşacağız.

 

 

Yaşamımızın her alanında daha sade olduğumuzda, daha mutlu olacağımızı görmemiz mümkün. Peki, çocuk yetiştirirken nasıl daha sade olabiliriz? İşte bu kitap, çocuk yetiştirmede sadeliğin gücünden yararlanmamız gerektiğine vurgu yapıyor. Tüketim çağında, hem doğayı hem de çocukları düşünerek hareket etmeliyiz. Kendimiz için oluşturduğumuz gibi çocuklar için de daha sade bir dünya yaratmalıyız.

‘’Daha Sade Bir Hayat’’ kitabı; çocuklarının hayatlarını yavaşlatmak isteyen fakat nereden başlayacaklarını bilmeyen anne-babalar için bir rehber niteliği ve ilham kaynağı olma özelliği taşıyor. Ev ortamını daha sade hale getirmek, çocukların gelişimi için olumlu olmaktadır. Eşyalar, oyuncaklar vb. Çocukların gelişiminin olumsuz etkilenmemesi için sadelik önemlidir. Çocuk odasında, çocuk için işlevi olmayan eşyalar, onun gelişimini olumsuz etkileyen oyuncaklar evde olmamalıdır.

Günlük hayatın getirdiği gerginliği ve karmaşayı çocuklara yansıtmamak gereklidir. Çocuğa ayrılacak zaman da son derece önem taşımaktadır. Çok fazla oyun oynamak, aktivite yapmak, çocuk için her zaman doğru olmayabilir. Örneğin; bir çocuğun sürekli, vaktinin büyük bir bölümünü televizyon ya da bilgisayar başında geçirmesi, onun için pek sağlıklı bir eylem değildir.

Çocukları aşırı tüketimden, zararlı, yaşına uygun olmayan film ve dizilerden, olumsuz reklamlardan uzak tutmak gerekmektedir. Günümüzde her şey artık eskiye nazaran çok daha hızlı ve yoğun geçmektedir. Tıpkı bizim gibi çocuklar da, çok fazla eşyanın ve çok fazla seçeneğin baskısını üzerlerinde hissetmektedirler. Onlarda da endişe, kaygı ve davranış bozuklukları gibi tepkileri görebilmemiz olası. ‘’Daha Sade Bir Hayat’’ üzerlerinde baskı hisseden çocuklara yardım etmek için ebeveynlere hayatı sadeleştirmeyi öneriyor; daha az endişelenmeyi ve daha fazla keyif almayı öğretiyor. Çocuklarının hayatlarını yavaşlatmak isteyen ama nereden başlayacaklarını bilemeyen ebeveynler için, hem bir ilham kaynağı hem de değişime yönelik bir plan sunuyor. 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan