tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 750 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin 4 Öneri

Gelecek nesillere daha sağlıklı ve temiz bir çevre bırakabilmek için yaşamınızda sürdürülebilirliği sağlamanız gerekmektedir. Bu yazımızda daha sürdürülebilir bir yaşam için neler yapabileceğiniz konusunda sizinle dört öneri paylaşacağız. İlk önerimizle başlıyoruz. 💚

 

Giymediklerinizi satın.

Hem kazanç elde etmek hem de paylaşım kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla giymediklerinizi www.tarz2.com ‘da satışa çıkarabilir, ikinci el dünyasına güvenilir bir adım atabilirsiniz. Giymediğiniz kıyafetleriniz dolabınızda ve zihninizde boşa yer kaplamasın. Bunun yerine giymediğiniz kıyafetlerinizi satarak insanların ihtiyaçlarını ikinci el olarak karşılamasına olanak sağlar, sürdürülebilirliğe katkı sağlamış olursunuz.

 

İkinci el alışveriş yapın.

 

İhtiyaçlarınızı ikinci el karşılayarak hem bütçenize katkı sağlamış olursunuz hem de doğal kaynaklarımızın aşırı tüketimini engellemiş olursunuz. Hepimizin bildiği üzere tekstil atıklarının dünyamızı kirlettiği bir gerçek. Dünyayı tekstil atıklarından korumak için herhangi bir ihtiyacınız olduğunda sıfırını almadan önce ikinci el alternatiflere bir göz atabilirsiniz. Sitemizde kadın, erkekçocuk ve bebek kategorisinde, yenisine yakın, tertemiz ve kusursuz binlerce ikinci el ürünü çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. 

 

Tek kullanımlık ürünleri bırakmayı deneyin.

Plastik ya da karton bardak kullanımı, sürdürülebilir bir seçenek değildir. Aynı zamanda, plastik ve karton bardaklar, çevre kirliliğinin oluşmasına neden olmaktadır. Bunun yerine kendi kupanızı, bardağınızı ya da termosunuzu edinebilirsiniz. Bununla birlikte, plastik yerine cam seçeneklere yönelebilirsiniz. Daha az atık çıkarmak için çayınızı, çorbanızı, kahvenizi kendi bardağınızda içmeniz çevremiz açısından çok daha faydalı bir tercih olacaktır.

 

Araç kullanımını azaltın.

Gideceğiniz yere araba, otobüs ya da uçakla gitmek karbon ayak izinizi arttırır. Bunun yerine yürümeyi, bisiklete binmeyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda eğer kendi aracınız varsa ve araç kullanıyorsanız arkadaşlarınızı gidecek oldukları yere bırakabilirsiniz. Böylelikle hem karbon salınımını azaltmış hem de paylaşım kültürünü yaygınlaştırmış olursunuz.

Daha sürdürülebilir bir yaşam için neler yapabileceğiniz konusunda sizlerle önerilerimizi paylaştık. Siz de atıksız bir yaşam için neler yaptığınızı bizimle paylaşabilir, ilhamımız olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek sade, mutlu ve huzurlu kalın. 🙏

 

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan