ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

DERS: HAYAT BİLGİSİ KONU: YARDIMLAŞMA

Her kıyafetin bir hikayesi vardır. Tıpkı insanların hikayeleri olduğu gibi. Her yıl çöpe atılan binlerce kıyafetin ömrü de sona ermektedir. Giymediğimiz fakat kullanılabilir durumda olan kıyafetlerimizin hem hikayelerine yenilerini katmak hem de onların kullanım ömrünü uzatıp başkalarının hayatlarında yaşam bulması için Tarz2 ekibi olarak çıktığımız yolda, bu ay bir köy okuluna gidip müşterilerimizin hediyelerini vermeyi planladık.

 

 

Ülkemizde 2. el kıyafete ilişkin olumsuz algıları ortadan kaldırmak ve 2. el kıyafet kullanımını teşvik etmek amacıyla öncelikle kendimize bir köy okulu belirledik. Hediyeleri vermeyi planladığımız okul, Haymana Sinanlı Ortaokulu oldu. Bizim için bir ilk olduğundan dolayı Sinanlı Ortaokulu’nun yeri apayrı idi. İnternette gördüğümüz bir ilanla başlayan bu serüvende Abdullah öğretmen ile iletişime geçtik. Ardından onun aracılığıyla Betül öğretmene ulaştık. Betül öğretmene projemizi anlattığımızda çok mutlu oldu ve desteğimizi geri çevirmedi. Sonrasında biz de ekip olarak Haymana Sinanlı Ortaokulu’na gideceğimiz tarihi kesinleştirdik.

Hediye kıyafetleri, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine uygunluğunu göz önünde bulundurarak ayırdık ve güzelce katlayarak Tarz2 kitine doldurduk. Ardından tüm hazırlıklarımızı tamamlayıp Haymana Sinanlı Ortaokulu’nun yolunu tuttuk.

Betül öğretmeni arayıp okula geleceğimizin bilgisini verdik. Daha yaşanabilir bir dünya için güzel işler yapmanın heyecanıyla bir an evvel okula gitmeyi istiyorduk. Şehir hayatını ardımızda bırakıp doğaya yönelmek bizi çok sevindirdi. Uzun süren ama keyifli bir yolculuğun ardından Haymana Sinanlı Ortaokulu’na vardık. Kapıda bizi kibar bir beyefendi karşıladı ve bizi Haymana Sinanlı Ortaokulu Müdürü Kübra Avşar öğretmenin yanına götürdü. Kübra öğretmenin yanına geldiğimizde kendisi bizi güleryüzle karşıladı ve içeriye buyur etti. Sonra Betül öğretmen ile de tanıştık ve bize çay ile şekerleme ikramında bulundular.

 

 

Yolculuktan sonra sıcacık çay ve şekerlemeler bize çok iyi geldi. Hem içimiz ısındı hem de ağzımız tatlandı. Çayımızı içtikten sonra getirdiğimiz hediye kıyafetleri Kübra ve Betül öğretmene teslim ettik ve minik öğrenci arkadaşlarımız ile tanışıp, hediye kıyafetleri onlarla buluşturduk. Hemen ardından onlarla sohbet edip, minik kalplerinden geçen güzel duygu ve düşünceleri dinledik. Son olarak ise, hep birlikte bu güzel günü ölümsüzleştirmek için hatıra fotoğrafı çektirdik.

 

Tarz2 ekibi olarak, düşlerimizin gerçekleşmesinde bizimle birlikte olan, başta bu projede ilk göz ağrımız olan Haymana Sinanlı Ortaokulu Müdürü Kübra öğretmene ve Betül öğretmene gönülden teşekkür ediyoruz. Betül öğretmen ile iletişime geçmemizi sağlayan Abdullah öğretmene, aynı zamanda kıyafet hediye eden müşterilerimiz Feyza ve Pelin Hanım’a da teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi iletiyoruz. Hedeflediğimiz yolda yalnız olmadığımızı bilmek bizi yapacağımız güzel işler için motive etti.

Bizler bir kere daha tekrarladık; dünyanın en güzel hissi, bir çocuğun yüzündeki gülümsemenin sebebi olmaktır.

   

 

   

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan