tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

EKO MODA İLE YAVAŞLA

Hızlı tüketime kendimizi kaptırdığımız ve hızlı tüketimin büyüsüne kapıldığımız günümüzde bize doğaya zarar vermeden yaşamayı ve yavaşlamayı aşılıyor eko moda. Bu yazımızda, ekolojik modanın kriterlerlerinden bahsedeceğiz.

 

 

Eko moda; daha sağlıklı ve daha bilinçli bir toplumun oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Eko moda için belirli kriterler mevcuttur. Örneğin; eko moda, içeriğinde herhangi bir hayvansal doku kullanılmamış ürünlerin tüketimini savunur. Aynı zamanda, hayvansal derilerden üretilmiş kıyafetlerin kullanılmasına da karşı çıkmaktadır. Çünkü eko moda, doğaya ve insana saygılı olmayı öğütler ve bu şekilde işleyen bir üretimi destekler.

 

Eko modada; işleme, el örgüsü vb. kıyafetler görmemiz mümkün. Bunun yanı sıra, mevcutta olan kumaşlarla üretilmiş geri dönüşümlü kıyafetlerin kullanılmasını destekler. Eko modada, üretim ve doğa uyum içinde olmak zorundadır. Çünkü aşırı tüketim, çevremize zarar verdiği gibi, tekstil işçilerine de olumsuz sonuçlarla dönmektedir.

 

Temelde ön plana çıkardığı kavram; sürdürülebilirliktir. Fast Fashion, değişen trendler ve düşük fiyatlı kıyafetlerle tüketiciyi sürekli alışveriş yapmaya yönlendirse de eko moda, başkası tarafından daha önce satın alınan, kullanılabilir durumda olan kıyafetlerin satılmasından ve tekrar tekrar kullanılmasından yanadır.  Bununla birlikte kültürel ve sosyal çeşitliliğin devamlılığını destekler.

 

Ekolojik moda, insanları günümüzde de oldukça popüler olan ‘’Kendin Yap’’ konseptindeki ürünleri yapmaya teşvik eder. Böylelikle yaratıcılığın gelişmesine ve kendi ürünleriyle aralarındaki duygusal bağlılığın oluşmasına da katkı sağlar.

 

Siz de ekolojik modaya katılın!

Ekolojik modayı destekleyen insanlar hem bizim için hem de dünyamız için olumlu katkılar sağlarken bizler neler yapabiliriz şimdi onlara bakalım:

  1. Bir kıyafet ya da kozmetik ürünü satın alırken markasını araştırın ve marka hakkında bilgi sahibi olun. Ürününüzü sonra satın alın.
  2. Satın alacağınız kıyafet ya da ürünün hangi şartlar altında üretildiğini öğrenin.
  3. Sürdürülebilirliği destekleyen markaların ve tasarımcıların ürünlerini satın almaya özen gösterin.
  4. Yeni bir kıyafet satın almadan önce 2. el kıyafet satın almayı deneyin. Unutmayın, 2. el kıyafet satın alarak bütçemizi de sarsmamış oluruz. 
  5. Kendi kıyafetlerinizi kendiniz tasarlayın ve dikin. Eski kıyafetlerinizi de terziye giderek tamir ettirebilirsiniz.

 

 

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan