tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 750 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Eşya Değil Anı Biriktirmeye Odaklı Bir Kavram: LYKKE

Ev dekorasyonu ve minimalist yaşam konusunda internette hızla yayılan kavramlara bir yenisi daha eklendi. Sosyal medyada, sade yaşam ve minimalizm konularında paylaşımlar yapan hesaplarda sıklıkla gözümüze çarpan, bir diğer popüler kavram; Lykke. Danca’da ‘’İyi şans ve mutluluk’’ anlamlarına geliyor. Lykke, geçtiğimiz yıllarda popüler olan Hygge ile benzerlikler gösterse de her iki kavramın evle ilgili yaklaşımları birbirinden farklıdır. Hygge; konfor ve rahatlığa önem vermemizi vurgularken, Lykke; çoğunlukla yaşamın tüm alanlarını kapsamaktadır.

 

 

Lykke kavramına göre; yaşadığımız evler sade ve doğal bir tasarıma sahip olmalıdır. Evimizde sade ve doğal bir dekor oluşturabilir, bunun mutluluğunu yaşayabiliriz. Lykke kavramında; sadelikten mutlu olma düşüncesi yatmaktadır. Ev dekorasyonu; seramik, taş ya da ahşap gibi doğal malzemelerden oluşan eşyalarla oluşturulmalıdır. Bununla birlikte, Lykke kavramına göre; mutlu olmak için yaşamımızda bir denge olması gerekmektedir. Bu dengeyi sağlamamız gereken en önemli mekânlardan birisi de evdir.

 

 

Lykke; eşyalardan çok anı biriktirmeye odaklanmamız gerektiğine işaret ediyor. Kendinizi ailenizle ya da sevdiklerinizle birlikteyken huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz bir ortam oluşturmanız son derece önemli. Evde fazla eşyanın olmasına gerek yok. İhtiyacınızı karşılayacak kadar eşyanızın olması yeterli. Eşyaların yanı sıra Lykke’ye göre dekorasyonda, keyifli olduğunuz anları yansıtan fotoğrafları ve sizin için hatırası olan eşyaları bulundurmanız iç huzuru yakalamanız ve mutlu olmanız için büyük önem taşımaktadır.

 

 

Lykke’ye göre; insan kimi zaman hem huzurlu kalmak hem de mutlu olmak için modern yaşamın stresinden uzaklaşmalı. Fakat günümüzde sosyal medya kullanımının artmasıyla telefon ve tabletler elimizden düşmez oldu. Bu yüzden insanlar kendilerine zaman ayırmayı ihmal etmekte. Lykke’ye göre; gün içinde dikkatimizi dağıtan, işlerimize odaklanmamızı engelleyen tüm etkenleri çevremizden uzaklaştırmamız gerekiyor. Bu masa üstünüzdeki fazlalık olan bir eşya olabilir, gardırobunuzda hiç giymediğiniz, senelerdir bir köşede duran kıyafetleriniz olabilir, cep telefonu bildirimleriniz olabilir. Lykke’ye göre, bireysel farkındalığınızı arttırmak ve içsel motivasyonunuzu yüksek tutmak için teknolojik cihazlardan olabildiğince uzaklaşmanız gerekiyor. 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan