ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Evde, İş Hayatında ve Sosyal Medyada Sadeleş

Merhaba sevgili blog okurum. Bugünkü yazımızda seninle bir kitap önerisi paylaşacağız ve hayatımızda neden sadeleşmemiz gerektiğinin bir kez daha altını çizeceğiz.

 

 

Sadeleşme süreci, uzun bir süreç. Bir zaman sonra, hayatının tüm alanlarında etkisini gösteriyor. Önce kıyafetlerinden başladıysan sadeleşmeye arkasından eşyaların gelebiliyor. Hafiflemenin mutluluğunu yaşadıkça, bunu hayatının başka alanlarında da görmek istiyorsun elbette. ‘’Minimalist Yaşam’’ kitabı da sana evde, iş hayatında ve dijital hayatta neden ve nasıl sadeleşmen konusunda öğütler veriyor.

Her şey azın çok olduğunu keşfetmemizle başlıyor. Sahip olduklarımızın aslında bize ne kadar yeterli geldiğini ve fazlasını istemenin mutluluk getirmeyeceğini kavrıyor insan. İnsan, azla da yetinebiliyor ve elindekiyle mutluluğu yakalayabiliyor. Hayatımızda hiçbir işlevi olmayan eşyalar, ihtiyacımız olmayan ama dolaplarımızda boşuna yer kaplayan kıyafetler, kütüphanelerimizde duran bir kere bile kapağını açmadığımız kitaplar, gün içinde bizi bildirimlere boğan sosyal medya sayfalarımız, hepsi bizler için birer fazlalık değil de nedir? İşte bu fazlalık etkisi yaratan her şey üzerimize geliyor. Kendimize, işimize, sevdiklerimize, kısacası bize fayda sağlayan pek çok şeye odaklanmamızı zorlaştırıyor. Yaşamımızdaki fazlalık olan her şey bizi günden güne mutsuz olmaya itiyor. Tüm bu yüklerden basit bir çıkış yolu var: AZIN ÇOK OLDUĞUNU KEŞFEDİN! Azla yetindiğinde, elindekiyle mutlu olduğunda, inan yaşam daha da kolaylaşacak ve güzelleşecek.

Minimalizm ve sade yaşam, özellikle sosyal medyada karşımıza sıklıkla çıkan bir akım haline geldi. Popülerleşti ve moda halini aldı. Önceleri sanatta ve dekorasyonda karşımıza çıksa da zamanla bir yaşam felsefesi oldu. ‘’Minimalist Yaşam’’ kitabıyla; evini, çalışma hayatını ve dijital hayatını nasıl derleyip toplaman ve düzenlemen konusunda faydalı bilgiler edineceksin. Bu harika kitap sana minimalizm konusunda farklı bir bakışı açısı katacak. Yapmak istediklerine, hobilerine, kendine, sevdiklerine ve işinize daha çok odaklanabilecek, yaşamdan keyif almaya başlayacaksın. Antoine de Saint-Exupéry’nin de dediği gibi, ‘’Mükemmelliğe, eklenecek bir şey kalmadığında değil, çıkarılacak bir şey bulunamadığında ulaşılır.’’ Hayatında olabildiğince sadeleş. İnsan, sadeleştikçe daha anlamlı ve verimli bir yaşama sahip oluyor.

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan