tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Fazlalıklar Sizi Tüketmesin

Merhabalar, yeni bir yazıdan. Bugünkü yazımızda, hayatımızdaki fazlalıklardan ve onlardan nasıl kurtulabileceğimizden bahsedeceğiz sizlere. Her şeyin fazlası zarar. Bunu hepimiz biliyoruz ancak hayatımızdaki fazlalıkları da biz oluşturuyoruz. İhtiyacımız olmayan kıyafetler, işimize yaramayacak eşyalar satın alıyoruz. Sofrada doymuşken, tabağımıza fazladan birkaç kaşık yemek daha alıyoruz. Bu şekilde hayatımız fazlalıklarla dolup taşıyor. Sonra da bu fazlalıklardan şikâyetçi olmaya başlıyoruz. Gözümüze batıyor, ‘’Ben bunu neden almıştım ki?’’ diye soruyoruz belki de. İşte bu durumun yaşanmasına engel olmak için fazlalıklar sizi tüketmeden siz onları hayatınızdan çıkarmayı ve yaşamınızı yüklerden arındırmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü ancak bu sayede daha sade, ferah, zinde ve verimli bir yaşam sürebilirsiniz. 

 

Gardırobunuzu kalabalıklaştırmayın.

 

Hayatımızdaki fazlalıkların başında kıyafetlerimiz geliyor. Kimi zaman indirimin cazibesine kapılıp kimi zaman da duygusal boşluklarımızdan dolayı gereksiz alışverişler yapabiliyoruz. Ancak bu durumun önüne geçmek mümkün. Gereksiz kıyafet alışverişinin önüne geçmek için öncelikle ihtiyaçlarımızı doğru belirlememiz gerekir. Kaç adet kıyafete ihtiyacımız var, bütçemiz ne durumda, bunları bilmemiz gerekir. Eğer yalnızca beyaz bir tişörte ihtiyacınız varsa, sağlıklı kumaşlardan üretilen ve kaliteli bir beyaz tişört almanız yeterli olacaktır. Bunun yerine kaliteli olmayan iki tane beyaz tişörtü, sırf fiyatı uygun olduğundan satın alırsanız hem tişörtler uzun ömürlü olmayacak ve birkaç yıkamada dağılacak hem de gardırobunuz kalabalıklaşacak. Bu sebeple ihtiyaçlarınız doğrultusunda alışverişler yaparak gardırobunuzun kalabalıklaşmasını önleyebilirsiniz.

 

‘’Eviniz yaşam alanınızdır, depolama alanınız değil.’’

 

Eviniz sizin kendinizi en özgür hissettiğiniz yerdir. Kendinizi en rahat hissetmek isteyeceğiniz yaşam alanınızı fazla eşyayla doldurmak istemezsiniz değil mi? Eğer fazla eşya içinde boğulmak istemiyorsanız sizin için hiçbir işlevi olmayan eşyaları satın almayın. Çünkü bu eşyalar ayağınıza takıldığı gibi kafanıza da takılabilir. Fazla eşya, üzerinizde baskı hissetmenize ve strese neden olur. Hayattan verim almak ve odak noktanızı güçlendirmek için evinizi fazla eşyadan ve fazla kıyafetten arındırın. Bu sayede, hem kendinize ve sevdiklerinize hem de işinize daha çok zaman ayırdığınızı fark edeceksiniz ve yaşamınızı kolaylaştıracaksınız.

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan