tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 450 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Gelecek Nesillere, Daha Yaşanılabilir Bir Çevre

Günümüzde tüketim kültürü hızla yaygınlaşmaya başladı. Artık bir giydiğimizi bir daha giymiyor, daha fazla alışveriş yapıyoruz. Kıyafetlerimizden çok çabuk sıkılıyor, onlardan bir an önce kurtulmak istiyoruz. Bir türlü kendi tarzımızı bulamıyoruz ve bu sebepten bizi doğru ifade etmeyen kıyafetler satın alıyoruz. Biz tükettikçe hayatımız da doğal kaynaklarımız da yavaş yavaş tükeniyor.

                     

En fazla su tüketiminin olduğu sektörlerden birinin tekstil olduğunu biliyor muydunuz? Dünyada ortalama bir tişört üretimi için 2 bin litre su harcanıyor. Jean pantolon üretiminde yıkama işlemi için 1 ton ürün başına 70 ton su gerekiyor. Tüketim hevesinin insanları bu denli ele geçirdiğini göz önünde bulundurursak, doğal kaynaklarımızın gelecekte yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz.

 

Eğer bilinçli bir tüketici olursak, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakabiliriz. Tükettiğimiz her ürün belirli bir emek sürecinden geçiyor ve kaynaklarımızdan harcıyor. Bunun farkında olarak alışveriş yaparsak, gerçekten ihtiyacımız olan ürünleri satın alırsak, hem bütçemizi kontrol altında tutmuş oluruz hem de enerji ve su tasarrufuna yardımcı oluruz. Yeni ürünler satın almak yerine 2. el kıyafetler satın alarak hızlı tüketimi engellemiş ve kıyafetlerin ömrünü uzatmış oluruz.

 

Daha yaşanılabilir bir çevre için 2. el kullanımını biz de teşvik ediyoruz. Siz de Tarz2 ile hem giymediğiniz kıyafetlerinizi satarak kazanca dönüştürebilirsiniz hem de kıyafetlerinizin başkalarının üzerinde yeniden hayat bulmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Tarz2’de yapacağınız 2. el kıyafet alışverişiyle 2. el kıyafet kullanımını teşvik ettiğiniz gibi kendinize yeni tarzlar da yaratabilirsiniz. Hemen www.tarz2.com ‘a üye olup siz de satış kitinizi talep edin ve sürdürülebilir moda akımına siz de katılarak gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir çevre bırakın. Bunu birlikte başarabiliriz. Her şey bizim elimizde. Yaşadığımız çevreyi bizler şekillendiriyoruz. Toplumumuzu bizler oluşturuyoruz. Bu noktada hepimize büyük görevler düşüyor. Hiçbir zaman ben tek başıma ne yapabilirim ki dememek, yaşadığımız yeryüzünde yalnız olmadığımızı bilmek ve başkalarıyla neler yapabilirim diye düşünmemiz gerekir. Yeter ki isteyelim, yeter ki dünyamız için bir adım da bizler atalım. 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan