ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Haftanın Kitap Önerileri

Merhaba güzel okurum. Bu hafta senin için, okuduğunda ferahlamanı sağlayacak kitaplardan oluşan bir yazı yazmak istedik. Kitap önerilerinden oluşacak bu yazımızda, senin için 2 adet kitap seçtik. Haydi, onları hep birlikte inceleyelim:

 

 

İlk kitabımız; Francine Jay’e ait ‘’Azla Mutlu Olmak’’. Günümüzde aşırı tüketim hızla ilerlerken, sosyal medyada sıkça rastladığımız sadeleşme akımının da günden güne yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Azla Mutlu Olmak kitabı da, sadeleşmek isteyen bireylerin kendileri için rehber olarak gördüğü bir kitap. Dolayısıyla, hayatındaki fazlalıklardan kurtulmak istiyorsan, bu kitap senin için de yol gösterici bir kitap olma niteliği taşımaktadır. Neden daha sade bir yaşam sürmeliyiz sorusuna cevap niteliğinde.

Daha fazlasına sahip olduğumuzda daha çok mutlu olacağımızı söyleyen reklamlara maruz kalıyoruz. Oysa bu bir yanılgıdır. Günlük hayatta pek çok reklam ve pazarlama faaliyeti bizi kıskacına almaya çalışıyor. Buna direnmek için ne istediğimizi bilen biri olmamız gerekiyor. Kendimiz olmalıyız, kimse olmak için çalışmamalıyız. Daha çok eşya ya da kıyafet alarak başkaları gibi olmaya, özendirilen profillere ulaşmaya çalışmak ne kadar yorucu, öyle değil mi? Mutluluğun azalmakta saklı olduğunu, sahip olduklarımızı paylaşmakta olduğunu fark etmemiz gerekir. Sadelik, insanı ferahlatır ve özgürleştirir. Önce kendimize sonra da dünyaya bir iyilik yapalım ve azın çoktan fazla olduğunu, azla mutlu olmanın münkün olabileceğini kavrayalım.

 

 

İkinci kitabımız; ‘’Minimalizm Anlamlı Bir Yaşam’’. Son dönemin popüler kitaplarından olan bu kitapta, minimalizm nedir ne değildir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Tıpkı Azla Mutlu Olmak kitabında olduğu gibi, Minimalizm Anlamlı Bir Yaşam kitabı da azın çoktan fazla olduğuna vurgu yapıyor.

Eşyalarımızı, kıyafetlerimizi düzenlemenin en iyi yolu; çoğundan kurtulmaktır. İlişkilerimizin daha sağlıklı olabilmesi, iş hayatına, sevdiklerimize daha sağlıklı odaklanabilmek için yaşamımızdaki fazlalıklardan arınmamız gerekir. Anlamlı bir yaşam, hayatımızdaki fazlalıkları çıkarıp, bizim için önemli olanları kendimize ayırdığımızda mümkün olacaktır. İşimize yaramayan, hiçbir işlevi olmayan, bize fayda sağlamayan her şeyi bırakmalıyız. Fazla eşyalarımızı ya da kıyafetlerimizi satarak, geri dönüştürerek ya da bağışlayarak değerlendirebilir, yaşamımıza sadeliği ve ferahlığı getirebiliriz. 💚

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan