tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Haftanın Kitap Önerileri

Sitemize eklediğimiz yeni kitaplar arasından senin için seçtiğimiz kitapları bu yazımızda bulabilirsin. Kitaplığına yeni kitaplar kazandırmak istersen haftanın kitap önerilerinden yazımızı okumaya lütfen devam et. 💚

 

Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünya

Cesur Yeni Dünya bizi 'Ford'dan sonra 632 yılına' götürür. Bu dünyanın cesur insanları kapısında "Cemaat, Özdeşlik, İstikrar" yazan Londra Merkez kuluçka ve Şartlandırma Merkezi'nde üretilirler. Kadınların döllenmesi yasak ve ayıp olduğu için, 'annelik' ve 'babalık' pornografik birer kavram olarak görülür. Toplumsal istikrarın temel güvencesi olan şartlandırma hipnopedya uykuda eğitim ile sağlanır. Hipnopedya seyesinde herkes mutludur; herkes çalışır ve herkes eğlenir. "Herkes herkes içindir."

‘’Cesur Yeni Dünya’’ kitabına uygun fiyatıyla ulaşmak istersen buraya tıklayabilirsin. 

 

 

Mehmed - Rauf Eylül

Türk edebiyatının ilk psikolojik romanı ve bir başyapıt olan Eylül 1900 yılında Servet-i Fünun dergisinde tefrika edildi, bir yıl sonra da kitap olarak basıldı. Edebiyat-ı Cedide’nin önde gelen isimlerinden olan Mehmed Rauf pek çok hikâye, şiir, piyes ve roman yazsa da hep Eylül’ün yazarı olarak anıldı.

... Suat evli bir kadın… Necip akrabasının ve arkadaşının karısına âşık olan bir adam… Bir musibet gibi aşka düşen iki insan… Süreyya’ya duydukları sorumlulukla dönemin ahlak yargılarıyla imkânsızlaşan aşk… Sonrası acı keder hüzün ve eylül...

‘’Eylül’’  kitabına uygun fiyatıyla ulaşmak istersen buraya tıklayabilirsin.

 

Virginia Woolf - Kendine Ait Bir Oda

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf’un 1928 yılında kapılarını kadınlara yeni yeni açmakta olan Cambridge Üniversitesi’ndeki kız öğrencilere hitaben yaptığı bir konuşması üzerine şekillenmiştir. İngiltere’de kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmelerinden bir yıl sonra yayımlanan kitap o tarihten günümüze feminizm tartışmalarının locus classicus’u olageldi. Jane Austen ve Charlotte Brontë’den, kadınların niçin bir Savaş ve Barış yazamadıklarına; Shakespeare’in hayali kız kardeşinden bugün de tartışılmaya devam eden kadının yoksulluğu ve namusu başlıklarına, hatta yaratıcılığın doğasına kadar uzanan geniş bir yelpazede kalemini özgürce oynatan Woolf, kadınlara edebiyat alanında bir çıkış yolu gösteriyor.

‘’Kendine Ait Bir Oda’’  kitabına uygun fiyatıyla ulaşmak istersen buraya tıklayabilirsin.

 

Bir sonraki yazımızda görüşene dek, sade ve mutlu kal. 💚

 

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan