ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Hangi Kıyafetlerinizden Vazgeçmelisiniz?

Hepimizin gardırobunda beklettiği ama bir türlü giymediği en az bir kıyafeti olmuştur. Bu kıyafetler genellikle dolabımızda ‘’Bir gün giyerim’’ düşüncesinden dolayı sakladığımız kıyafetlerdendir. Ancak nedense bu kıyafetlerimizi bir türlü giymeyiz. Bu yazımızda, hangi kıyafetlerinizden vazgeçmeniz gerektiği konusunda sizinle önerilerimizi paylaşacağız. Bununla birlikte, gardırobunuzu nasıl ferahlatacağınız konusunda size tüyolar vereceğiz.

 

‘’Zayıflayınca giyerim’’ dediğiniz kıyafetlerinizden vazgeçin.

 

 

 

‘’Zayıflayınca giyerim’’ diyerek dolabınızda beklettiğiniz kıyafetleriniz olabilir. Ancak zayıfladığınızda ve istediğiniz bedene kavuştuğunuzda farklı kıyafetler giymek isteyebilir veyahut yeni bir tarz oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendinizi o kıyafetlere girmek isteyerek sıkmayın, üzmeyin ve buna lütfen takılmayın. Olduğunuz bedene uygun kıyafetler giyerek kendinizi daha iyi hissedeceğinizden emin olun. 

 

Son 6 aydır giymediğiniz kıyafetlerinizden vazgeçin.

 

 

 

Bir kıyafeti son altı ay içerisinde hiç giymediyseniz bir daha hiç giymezsiniz, buna emin olabilirsiniz. Bu demek oluyor ki o kıyafet sizi yansıtmıyor. Bu nedenle, son altı aydır giymediğiniz kıyafetlerinizle artık vedalaşın, gardırobunuz ferahlasın

 

Tarzınız olmayan kıyafetlerinizden vazgeçin.

Kullanışlı bir gardırop oluşturmanın yolu tarzınızı bilmekten geçiyor. Eğer tarzınızı biliyorsanız neyi satın alıp neyi satın almayacağınızı da bilirsiniz ve bilinçli alışverişler yaparsınız. Böyle olunca da gardırobunuz daima ferah ve düzenli olur. Bu yüzden öncelikle tarzınızı belirlemeniz gerekiyor. Hangi renkleri seversiniz, hangi desenleri seversiniz, hangi tarz kesimlerden hoşlanırsınız, bunları netleştirmeniz gerekir. Bununla birlikte, hangi tarz kıyafetleri sevmediğinizi de iyi bilmeniz gerekir. Örneğin; hayvan desenli kıyafetlerden hoşlanmıyorsanız leoparlı ya da zebra desenli bir kıyafet almanıza gerek yok. Ancak maalesef indirimler akıl çelici olabiliyor. Örneğin; kareli bir gömlek düşünün. Normalde kareli kıyafetleri hiç sevmemenize rağmen indirimde kareli bir gömlek gördüğünüzde ‘’Eskisinden daha ucuza satın alacağım’’ düşüncesi sizi satın almaya teşvik edebilir. Hal böyle olunca da o gömleği hemen satın alabilirsiniz. Ne oldu şimdi. Hoop, dolabınıza hiç giymeyeceğiniz bir parça daha kazandırdınız. Bunu önlemek için tarzınızı yansıtmayan hiçbir kıyafeti hiçbir durumda satın almayın. Ayrıca modunuz düşük olduğunda, üzgün, kırgın, agresif olduğunuzda alışverişe çıkmayın. Böyle anlarınızda daha fazla alışveriş yapmaya meyilli olduğunuzu hatırlayın.

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan