tarz2 destek 08503020912 0 (850) 302 0912
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara
Gardırobunu Ferahlat, Yeni Tarzlara İlham Ver,
Kazanç Sağla, Değişime Öncülük Et
VİDEOYU İZLE
 

Nasıl Çalışır?

ADIM-1

Tarz2'ye üye ol ve satış kitini talep et. Satış kitinizi ücretsiz olarak size gönderelim.

ADIM-2

Satış kitine ürünlerini doldur ve ücretsiz olarak kargoyla bize gönder.

ADIM-3

Ürünlerinin tüm satış sürecini yönetelim, satılan ürünlerin kazancı hesabına aktarılsın.

Neden Tarz2?

Çünkü değerli zamanınızı kendinize ayırabilmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz.

ÜCRETSİZ GÖNDERİM

Gardırobunuzu en pratik şekilde ferahlatın! Tek yapmanız gereken, satış kitine kullanılabilir durumda olan ürünlerinizi doldurmak ve ücretsiz olarak bize göndermek.

ZAHMETSİZ SATIŞ

Tarz2 ekibimiz sizin adınıza tüm satış sürecini yönetsin. Ürünlerinizi özenle ütülesin, fotoğraflasın, depolasın ve satıldığında alıcıya paketleyip göndersin. Zamanınızı ürünlerinizi satmaya harcamak yerine kendinize ve sevdiklerinize harcayın.


SATIŞ SÜRECİNİ İZLEYELİM

PRATİK KAZANÇ

Satış kitiniz değerlendirildikten sonra kalite standartlarımıza uymayan ürünleriniz dilerseniz tarafınıza iade edilir. Satışa çıkan ürünleriniz satıldığı anda otomatik olarak kazancınız banka hesabınıza aktarılır.

Kalite Kontrol Standartlarımız

Ürünlerinizi tarafımıza göndermeden önce kendinize şu soruyu sorabilirsiniz: Ürünlerim, sevdiklerime hediye edebileceğim kadar kusursuz durumda mı? Eğer yanıtınız "Evet" ise ürünlerinizi kriterlerimize uygun olarak tarafımıza gönderiniz.

KRİTERLERİMİZ
  • Ürünleriniz yıkanmış, kokusuz, lekesiz ve tertemiz olmalıdır.
  • Ürünleriniz kabul ettiğimiz markalar listesine uygun olmalıdır.
  • Ürünleriniz kabul ettiğimiz kategorilere uygun olmalıdır.
  • Ürünlerinizde; yırtık, sökük, delik, solma, aşınma, yıpranma, düğme eksikliği ya da fermuar bozukluğu, hayvan tüyü olmamalıdır.

Kazancım Nedir?

Ürününüzün satışı gerçekleştikten sonra komisyon oranı kesilerek sistem tarafından otomatik olarak kazancınız banka hesabınıza aktarılır. Komisyon tutarına; KDV, banka masrafları, aracı kurum masrafları, hizmet bedeli vb. tüm masraflar dâhildir.

Örnek: Ürününüzün piyasa değeri 100 TL ise 60 TL, 500 TL ise 350 TL, 1500 TL ise 1200 TL, hesabınıza kazanç olarak gönderilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir arkadaşınıza hediye edebileceğiniz ölçüde çok iyi durumda ve marka listemize uygun olan kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorilerine ait ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Tarafımızdan kabul edilmeyen ürünler; kadın-erkek takım elbise, eşofman takımı, tulum, gelinlik, plaj giyim, iç giyim, pijama, saat, takı, saç aksesuarları ve kozmetik ürünlerdir. Kabul ettiğimiz markaları görmek için lütfen marka listemizi inceleyin.

Ürünlerinizi satış kitine koyup göndermeye hazır olduğunuzda iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Size en yakın MNG Kargo şubesine giderek kiti teslim edebilir ya da MNG Kargo'nun 0850 222 07 07 numaralı çağrı merkezini arayarak kurye çağırıp bulunduğunuz yerden teslim almalarını sağlayabilirsiniz. Her iki seçenek de tamamen ücretsizdir.

Satış kitinizi teslim aldığımızda ürünlerinizin her birini kalite kontrol standartlarımızdan geçirerek hangi ürününüzün satılabilir hangilerinin satılamaz durumda olduğunu belirliyoruz. Satılabilir durumda olan ürünlerinizi belirledikten sonra stüdyomuzda fotoğraflandırma aşamasına geçmek için ürünlerinizin ütüleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Fotoğraflama aşamasına hazır hale getirdiğimiz ürünlerinizi mankenlerimize giydiriyor ve fotoğraflarını çekiyoruz. Fotoğraflarını çektiğimiz ürünlerinizi poşetliyor ve stoğumuza alıyoruz. Bu aşamadan sonra ürünlerinizi fiyatlandırıyor ve onayınıza sunuyoruz. Tarafınızdan alacağımız onay doğrultusunda ürünlerinizi sitemizde yayınlıyor ve satışa çıkarıyoruz.

Tarz2, satıcı ve alıcıları bir araya getiren, ikinci el kıyafet ve aksesuarların alınıp satıldığı online bir pazar yeridir. Tarz2 satış kitinize, satmak istediğiniz ürünlerinizi koyup tarafımıza kargoladığınızda ve ürünleriniz tarafımıza ulaştığında, ortalama 15-20 iş günü içerisinde, bizler de ürünlerinizin kalitesine, kullanım durumuna, markasına bakıyor ve vitrinde sergilenip sergilenmeyeceğine karar veriyoruz. Eğer ürünleriniz satılabilir ise sizin adınıza ve sizden aldığımız onay doğrultusunda ürünlerinizi vitrinde sergiliyoruz. Tüm süreçte ürünün sahibi her zaman siz olmaya devam ediyorsunuz.

Satışa uygun bulunan ürününüz için; kullanım durumu, markası, ürün çeşidi vb. parametreler tarafımızdan değerlendirilerek uygun bir satış fiyatı belirlenmektedir. Bununla birlikte, ürününüzün fiyatını siz de hem onay aşamasında hem de ürününüzün satış süreci boyunca düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Ürününüzün satışını en uygun sürede gerçekleştirmek için belirli periyotlar ile ürün satış fiyatında kullanım durumu, sezon, marka, trend, stokta kalma süresine göre ek indirimler uygulanarak satışı devam ettirilmektedir.

Ürünlerinizin piyasa değerine göre kazancınız değişmektedir. Ürünlerinize kademeli komisyon oranı uygulanır.
- Piyasa değeri 0-250 TL arasında olan ürünler için kazancınız satış bedelinin %60'ı olacaktır.
- Piyasa değeri 250-1000 TL arasında olan ürünleriniz için kazancınız satış bedelinin %70'i olacaktır.
- Piyasa değeri 1000 TL ve üzeri ürünleriniz için kazancınız satış bedelinin %80'i olacaktır.
Ürünlerinizin piyasa değeri arttıkça kazanç oranınız da artmaktadır.

Kazancınızı değerlendirmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Birinci seçenek; kazancınız, Tarz2'ye belirtmiş olduğunuz banka hesabına (IBAN numarasına) havale/eft yoluyla gönderilir. İkinci seçenek ise; kazancınız, seçtiğiniz bir sivil toplum kuruluşuna sizin adınıza bağış olarak gönderilir.

Ürünleriniz satışa sunulduğu günden itibaren satılana kadar sitemizde listelenmeye devam etmektedir. Bu süreçte, ürününüzün satılmayacağını düşünüyorsanız ya da satmaktan vazgeçtiyseniz, tarafınıza alıcı ödemeli olarak kargo yoluyla iade alabilirsiniz. Nasıl iade alacağınız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Tarafımıza gönderdiğiniz ürünlerin tümü teker teker kalite kontrol sürecinden geçirilir. Bu süreçten geçemeyen ürünler Tarz2 ekibi tarafından reddedilir ve satışa sunulmaz. Satışa uygun olmayan ürünlerinizi alıcı ödemeli olarak kargo yoluyla iade alabilirsiniz. Kargo bedeli kargo firması tarafından belirlenecek olup, ödeyeceğiniz tutar ortalama 5-20 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Kıyafetlerinizi Gönderin, Gerisini Bize Bırakın