tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara
Gardırobunu Ferahlat, Yeni Tarzlara İlham Ver,
Kazanç Sağla, Değişime Öncülük Et
VİDEOYU İZLE
 

Nasıl Çalışır?

TALEP ET

Tarz2'ye üye ol ve satış kitini talep et. Satış kitinizi ücretsiz olarak size gönderelim.

GÖNDER

Satış kitine yeni gibi olan ürünlerini doldur ve kargoyla ücretsiz olarak bize gönder.

FERAHLA

Senin adına tüm satış sürecini biz yönetelim! Böylece zahmetten kurtul, ferahla!

Neden Tarz2?

Çünkü değerli zamanınızı kendinize ayırabilmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz.

ANINDA
FERAHLIK

Satış kitine ürünlerinizi doldurup ücretsiz olarak bize gönderirsiniz. Böylece sadeleşmenin verdiği ferahlığı anında hissedersiniz.

ZAMAN
TASARRUFU

Tüm satış sürecini biz yönetiriz. Böylece, ürünleri tek tek satmak için harcayacağınız tüm zamanı kendinize ve sevdiklerinize ayırırsınız.

GLOBAL
KATKI

Ürünlerinizin satılması sonucunda hem bütçenize, hem ürününüzü alan kişiye, hem topluma, hem de ekolojinin korunmasına katkınız olur.

Kalite Kontrol

Kendinize sorun: Bu ürünü sevdiğime hediye edebilir miyim?
Yanıtınız EVET ise gönderime hazır demektir.

KRİTERLERİMİZ
  • Ürünleriniz yıkanmış, kokusuz, lekesiz ve tertemiz olmalıdır.
  • Ürünleriniz kabul ettiğimiz markalar listesine uygun olmalıdır.
  • Ürünleriniz kabul ettiğimiz kategorilere uygun olmalıdır.
  • Ürünlerinizde; yırtık, sökük, delik, solma, aşınma, yıpranma, düğme eksikliği ya da fermuar bozukluğu, hayvan tüyü olmamalıdır.

Kazancım Nedir?

Listeleme Takvimi

Ürünleriniz 180 ile 360 gün arasında satışta kalır. Dilediğiniz zaman ürünlerinizi iade alabilirsiniz. Nasıl mı?

Satış Günü Marka Tipi
180
Popüler Markalar
Mango, Bershka, Zara, Koton, vb.
360
Premium Markalar
Gucci, Louis Vuitton, Armani, Prada, vb.

Kazanç Tablosu

Ürününüzün 1. elinin piyasa değerine göre oransal kazanç elde edersiniz. Kazancınız otomatik hesabınıza aktarılır. Nasıl mı?

Ürün 1.El Mağaza Fiyatı Sizin Kazanç Yüzdeniz
2000+ TL%80
1000 - 2000 TL%70
500 - 1000 TL%60
0 - 500 TL%50
* Satılan her bir ürün için banka kesinti/EFT bedeli olarak kazancınızdan 2,90 TL kesilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir arkadaşınıza hediye edebileceğiniz ölçüde çok iyi durumda ve marka listemize uygun olan kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorilerine ait ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Tarafımızdan kabul edilmeyen ürünler; kadın-erkek takım elbise, eşofman takımı, tulum, gelinlik, plaj giyim, iç giyim, pijama, saat, takı, saç aksesuarları ve kozmetik ürünlerdir. Kabul ettiğimiz markaları görmek için lütfen marka listemizi inceleyin.

Ürünlerinizi satış kitine koyup göndermeye hazır olduğunuzda iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Size en yakın MNG Kargo şubesine giderek kiti teslim edebilir ya da MNG Kargo'nun 0850 222 07 07 numaralı çağrı merkezini arayarak kurye çağırıp bulunduğunuz yerden teslim almalarını sağlayabilirsiniz. Her iki seçenek de tamamen ücretsizdir.

Satış kitinizi teslim aldığımızda ürünlerinizin her birini kalite kontrol standartlarımızdan geçirerek hangi ürününüzün satılabilir hangilerinin satılamaz durumda olduğunu belirliyoruz. Satılabilir durumda olan ürünlerinizi belirledikten sonra stüdyomuzda fotoğraflandırma aşamasına geçmek için ürünlerinizin ütüleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Fotoğraflama aşamasına hazır hale getirdiğimiz ürünlerinizi mankenlerimize giydiriyor ve fotoğraflarını çekiyoruz. Fotoğraflarını çektiğimiz ürünlerinizi poşetliyor ve stoğumuza alıyoruz. Bu aşamadan sonra ürünlerinizi fiyatlandırıyor ve onayınıza sunuyoruz. Tarafınızdan alacağımız onay doğrultusunda ürünlerinizi sitemizde yayınlıyor ve satışa çıkarıyoruz.

Tarz2, satıcı ve alıcıları bir araya getiren, ikinci el kıyafet ve aksesuarların alınıp satıldığı online bir pazar yeridir. Tarz2 satış kitinize, satmak istediğiniz ürünlerinizi koyup tarafımıza kargoladığınızda ve ürünleriniz tarafımıza ulaştığında, ortalama 15-20 iş günü içerisinde, bizler de ürünlerinizin kalitesine, kullanım durumuna, markasına bakıyor ve vitrinde sergilenip sergilenmeyeceğine karar veriyoruz. Eğer ürünleriniz satılabilir ise sizin adınıza ve sizden aldığımız onay doğrultusunda ürünlerinizi vitrinde sergiliyoruz. Tüm süreçte ürünün sahibi her zaman siz olmaya devam ediyorsunuz.

Satışa uygun bulunan ürününüz için; kullanım durumu, markası, ürün çeşidi vb. parametreler tarafımızdan değerlendirilerek uygun bir satış fiyatı belirlenmekte ve yayına alınmadan önce onayınıza sunulmaktadır. Bununla birlikte, ürününüzün fiyatını siz de onay aşamasında düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Ürünlerinizin satışını en uygun sürede gerçekleştirebilmek için belirli periyotlar ile ürün satış fiyatlarında kullanım durumu, sezon, marka, trend, stokta kalma süresine göre ek indirimler uygulanarak satışı devam ettirilmektedir.

Ürününüzün satışı gerçekleştikten sonra komisyon oranı kesilerek sistem tarafından otomatik olarak kazancınız banka hesabınıza aktarılır. Komisyon oranı Tarz2 Satış fiyatına uygulanır ve mağazafiyatına göre belirlenir. Komisyon tutarına; KDV, banka masrafları, aracı kurum masrafları, hizmet bedeli vb. tüm masraflar dahildir.
- Piyasa değeri 0-500 TL arasında olan ürünleriniz için kazancınız satış bedelinin %50'si olacaktır.
- Piyasa değeri 500-1000 TL arasında olan ürünleriniz için kazancınız satış bedelinin %60'ı olacaktır.
- Piyasa değeri 1000-2000 TL arasında olan ürünleriniz için kazancınız satış bedelinin %70'i olacaktır.
- Piyasa değeri 2000 TL ve üzeri ürünleriniz için kazancınız satış bedelinin %80'i olacaktır.
Ürünlerinizin piyasa değeri arttıkça kazanç oranınız da artmaktadır.
Not: Satılan her bir ürün için banka kesinti/EFT bedeli olarak kazancınızdan 2.90 TL kesilmektedir.

Tarz2, diğer ikinci el satış sitelerinden farklı olarak ürünlerinizi kendi bünyesine alıp satışını gerçekleştirmektedir. Bunun amacı sağladığı hizmet ile sizin üzerinizdeki yükü, zamanı ve baş ağrısını tamamen almak ve sizin için değer yaratmaktır.

Bu süreç bir dizi kompleks operasyonu ve ekstra maliyeti içermektedir. Bu süreçte ürünlerinizin güvenli bir şekilde tarafımıza ulaşabilmesi için Tarz2 satış kitiniz tarafınıza ücretsiz gönderilir. Siz sadece, satılabilir durumdaki giymediğiniz kıyafetlerinizi Tarz2 poşetine koyup tarafımıza ücretsiz gönderirsiniz. Gönderdiğiniz tüm ürünler dikkatle değerlendirilir, satışa uygun olanlar ütülenir, fotoğraflanır, fiyatlandırılır, poşetlenir, gruplandırılarak tesisimizde stoklanır ve site üzerinde satışı gerçekleştirilir.

Ürünleriniz satıldığı zaman ise kargolanır, takibi yapılır ve eğer alıcı beğenmez ise ya da bedeni uymaz ise ürünü tarafımıza geri gönderir. Tarafımıza geri gelen ürünler alınıp tekrar işlenerek stoklanır ve tekrar satışa sunularak süreç yenilenir. Satışı yapılıp onay verilen ürünlerin ücretleri ise hesabınıza havale edilir.

Tarz2’nin her bir ürün için gereken tüm bu süreçleri en iyi şekilde yönetebilmesi ve her bir ürün için harcanan operasyonel maliyetleri karşılayabilmesi için her bir üründen komisyon alınmaktadır.

Kazancınızı değerlendirmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Birinci seçenek; kazancınız, Tarz2'ye belirtmiş olduğunuz banka hesabına (IBAN numarasına) havale/eft yoluyla gönderilir. İkinci seçenek ise; kazancınız, seçtiğiniz bir sivil toplum kuruluşuna sizin adınıza bağış olarak gönderilir.

Ürünleriniz satışa sunulduğu günden itibaren satılana kadar sitemizde listelenmeye devam etmektedir. Bu süreçte, ürününüzün satılmayacağını düşünüyorsanız ya da satmaktan vazgeçtiyseniz dilediğiniz zaman iade alabilirsiniz. Nasıl iade alacağınız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Tarafımıza gönderdiğiniz ürünlerin tümü teker teker kalite kontrol sürecinden geçirilir. Bu süreçten geçemeyen ürünler Tarz2 ekibi tarafından reddedilir ve satışa sunulmaz. Satışa uygun olmayan ürünlerinizi alıcı ödemeli olarak kargo yoluyla iade alabilirsiniz. Kargo bedeli kargo firması tarafından belirlenecek olup, ödeyeceğiniz tutar ortalama 5-20 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Yayında olan ürünlerinizi geri almak istediğinizde kargo bedeli ile ürün bazlı hizmet bedelini ödeyerek ürünlerinizi geri alabilirsiniz. Herbir ürün için 3,90 TL hizmet bedeli ödenmektedir. Bu bedele ürün değerlendirme, ürün fotoğraflama, poşetleme, stoklama, vb. tüm bedeller dahildir.

Kıyafetlerinizi Gönderin, Gerisini Bize Bırakın