tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Kendimiz, Toplumumuz ve Dünyamız İçin ‘’2. El Yaşam’’

Hızlı tüketimin artış gösterdiği son yıllarda hayatlarımız da farklı bir şekil almaya başladı. Artık aldığımız ürünlerden ve kıyafetlerden çok çabuk sıkılıyoruz ve onları uzun vadede kullanmıyoruz hatta onları bir kenara atıyoruz. Bu kıyafetleri hayatımızdan bir an evvel çıkarmak istiyoruz çoğu kez. Bazen de üzerimizde psikolojik bir yük oluşturuyorlar.

 

 

Hiç giyilmemiş, birkaç kez giyilmiş hatta etiketi bile sökülmemiş kıyafetlerle dolup taştı gardıroplarımız. Bir zamanlar çok severek aldığımız o mutfak robotu tezgâhta bir köşede duruyor öylece. Bizim için artık hiçbirinin bir işlevi yok. Çünkü hayatımızı onlar olmadan da pekâlâ sürdürebiliyoruz.

 

İnsan, zihnini ne kadar az şeyle meşgul ederse, hedeflerine o oranda odaklanır. Yaşam standartlarımızı yükseltmemiz için, hedeflerimize ve hayallerimize odaklanmamız için hayatımızda fazlalık hissi yaratan eşyalardan ve kıyafetlerden kurtulmalıyız.

 

2. el kıyafet ve ürün kullanımı tam da bu noktada devreye giriyor. İhtiyacınız olan yeni bir ürün ya da kıyafet satın almak yerine, o ürüne ya da kıyafete benzer 2. el olanını almanız hem size hem de topluma ve dünyaya katkı sağlar. Çünkü 2. el ürün satın almak demek, cebinizden daha az para çıkması demektir. Böylelikle dilediğiniz gibi para biriktirebilir, geleceğinize de yatırım yapabilirsiniz. Aynı zamanda 2. el ürün satın alarak, etrafınızdaki kişilerin de 2. el kullanımına ilişkin algılarını olumlu yönde değiştirir, 2. el ürün kullanımı konusunda onları isteklendirirsiniz. Maddi anlamda hem kendinize hem de geleceğinize yaptığınız yatırımı ekolojik anlamda dünyamız için de yapmış olursunuz. Çünkü 2. el ürün ve kıyafet almak yerine yeni bir ürün satın almak, tüketim kültüründeki döngüyü hızlandırır, yeni ürün ve kıyafetlerin üretilmesine yol açar. 2. el ürün ve kıyafetlerin alınıp satılması tüketimi yavaşlatır. Bu sayede doğal kaynaklarımızın korunmasına da yardımcı oluruz.

 

Bizler Tarz2 olarak; kendimiz, toplumumuz ve dünyamız için ‘’2. El Yaşam’’ tarzını sonuna kadar destekliyor ve bunun için çaba sarf ediyoruz. Her geçen gün sürdürülebilir modada attığımız emin adımlarla 2. el algınızı olumlu olarak değiştirebileceğimize inanıyoruz. 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan