ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Kitaplarının Tarz2 ile Satış Süreci Nasıl İşliyor?

Merhabalar kitapsever okurum. 💚 Bu yazımızda sana, kitaplarının Tarz2’deki satış sürecini anlatacağız. Öncelikle bize kitaplarını göndermeden önce bilmeni istediğimiz bazı kalite kontrol kriterlerimiz var. Haydi, bu kriterlere birlikte bakalım:

 

Öncelikle kitaplarının korsan olmadığından emin olmalısın

 

 

Tarz2; hiçbir replika kıyafet, ayakkabıçanta ve aksesuar kabul etmediği gibi korsan kitap da kabul etmemektedir. Kitaplarının ISBN numarası, bandrolü vb. detayları titizlikle kontrol edilecek olup, orijinal olan kitapların satışa kabul edilecektir. Bu konuda göstereceğin hassasiyetin için sana şimdiden teşekkür ederiz.

 

Göndereceğin kitaplarda çok fazla leke olmamalı

 

 

Bize göndermek istediğin kitaplarının kapağında, içinde ya da herhangi bir yerinde okuyucuyu rahatsız edecek bir leke olmamasına özen göstermelisin. Görüntü itibariyle hoş olmayan bir leke, kitabın alınmasını etkileyebilir. Bununla birlikte, kitabın içinde özellikle yazıların üzerinde okunmayı zorlaştıracak herhangi bir leke olmaması da önemli bir özellik.

 

Dergi, ansiklopedi ve çok eski yıllara ait basımı olan, ISBN numarası olmayan kitapların satışa kabul edilmemektedir

 

 

Göndereceğin kitapların cildi dağılmış, sayfaları kopmuş ya da yırtılmış olmaması gerekir

 

 

Göndermek istediğin kitaplarının sayfalarının eksik olmamasına dikkat etmelisin. Bununla birlikte, kitaplarının kapağı çok fazla yırtık olmamalı.

 

Peki, kitapların satış kriterlerimizi karşıladıktan sonra ne olacak? Şimdi, ona bakalım:

 

Titizlikle değerlendirdiğimiz ve satışa kabul ettiğimiz kitaplarını öncelikle stüdyomuzda fotoğraflandırıyoruz ve kitaplarının satış fiyatlarını belirliyoruz. Bu süreç tamamlandıktan sonra kitaplarını stoğa alıyoruz ve ardından sana bir onay maili gönderiyoruz. Sen kitaplarına satış onayı verdikten sonra kitapların vitrinimizde yayında oluyor ve satışa çıkıyor. Kitaplarının satışta olduğu süre boyunca sahibi yine sen oluyorsun ve eğer satılmadığını düşünürsen kitaplarını alıcı ödemeli kargoyla iade alabilirsin. Ancak bize gönderdiğin bir kitabın, eğer satış kriterlerimizi karşılamazsa bu kitapları iade alamayacağını belirtmek isteriz. Satışa uygun bulunmayan kitapların, geri dönüşüm firmalarına verilerek değerlendirilecektir.

 

Kitaplarını bizimle satmak istersen, satış yap sayfamızdan gönderi kodu oluşturarak satış sürecine başlayabilirsin. Satmak istediğin kitaplarını bir pakete ya da koliye koy, ardından oluşturduğun gönderi kodunu o paket ya da kolinin üzerine yaz ve sonra bize anlaşmalı olduğumuz MNG Kargoyla ücretsiz olarak gönder. 💚

Kitapların satış süreciyle ilgili aklına takılanlar için bize destek@tarz2.com ‘dan mail atmayı ya da 0 (850) 302 0912 numaralı çağrı merkezimizden bize bi’ alo demeyi unutma. 🙋

 

Sadelikle 💚

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan