ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

KIYAFETLERİMİZDEN VAZGEÇME EŞİĞİ

Günümüze baktığımızda eski zamanlara oranla birçoğumuzun daha fazla alışveriş yaptığı aşikar. Çünkü artık kıyafetlere ve ürünlere ulaşım kolaylığımız üst seviyede. İster internetten ister mağazadan dilediğimiz gibi alışveriş yapabiliyoruz. Hal böyle olunca da satın aldığımız kıyafet ve ürünlerin sayısında da bir artış söz konusu olabiliyor. 

 

 

Önce ‘’Giyecek hiçbir şeyim yok!’’ diyerek üzülüyoruz. Ardından bu ihtiyacı gidermenin yollarını arıyoruz. Bunun için kendimize yakışacağını düşündüğümüz kıyafetleri satın alıyoruz fakat bu döngü hiç bitmiyor. Çünkü satın aldığımız kıyafetlerimizden kimi zaman sıkılıyor, yeni kıyafetler almak, yeni kombinler oluşturmak istiyoruz.

Bu istekler doğrultusunda modayı yakından takip ederken bazen modanın gerisinde de kalabiliyoruz. Kıyafetlerimizin modası geçebiliyor çünkü. Gardırobumuz da dolup taşıyor aldığımız kıyafetlerle. Bu nedenle her ne kadar yeni kıyafetler almak istesek de gardırobumuzda yer olmadığından alışveriş yapamıyoruz. Peki, giymediğimiz kıyafetlerimizden nasıl ve ne zaman vazgeçeriz, bu fazlalık hissinden nasıl kurtulabiliriz, birlikte bakalım:

 

Kıyafetlerimiz bize küçük ya da büyük geldiğinde

Yıllar geçtikçe zaman içerisinde kilo alıp verebiliyoruz. Bu sebepten kıyafetlerimiz artık üzerimizde istediğimiz gibi durmuyor. Ya çok küçük duruyor ya da çok bol, emanet gibi. Haliyle onları eskiden olduğu gibi hevesle giymek istemeyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda kıyafetlerinizi arkadaşlarınızla, akrabalarınızla ya da herhangi bir ihtiyaç sahibiyle paylaşacağınız gibi Tarz2 ile de satabilir hatta sattığınız kıyafetlerinizden kazanç elde edebilirsiniz. Üstelik bu kazancınızı TOÇEV’e de bağışlayabiliyorsunuz. Siz de gardırobunuzda yer açmak için giymediğiniz kıyafetlerinizi Tarz2’de satışa çıkarabilir, gardırobunuzu ferahlatabilirsiniz.

 

Kıyafetlerimiz tarzımızı yansıtmadığında

Tarz yapmak göreceli bir kavramdır. Ne derler bilirsiniz; zevkler ve renkler tartışılmaz. Bu nedenle hem değişen trendlere göre hem de kendimizle ilgili aldığımız kararlara göre çoğu kez tarzımız farklılık gösterebiliyor. Örneğin; liseye giderken giydiğimiz kıyafetleri o dönemlerde tarzımıza yakın bulurken üniversiteye giderken yaptığımız kombinler bambaşka olabiliyor.

Kendimize en yakın tarzı bulabilmek için en belirileyici faktör, karakterimiz olmalıdır. Kim olduğumuzu bilirsek, kendimizi yakından tanırsak, herhangi bir kıyafeti sırf rengi güzel diye ya da indirimde olduğu için almak yerine, bizi iyi yansıtan kıyafetleri satın alıp, tarzımızdan ödün vermemiş oluruz. Bu doğrultuda siz de, sizi artık yansıtmadığını düşündüğünüz kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı gözden çıkarabilir, Tarz2 ile onları kazanca çevirebilirsiniz.

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan