tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Konmari Yöntemine Göre Kıyafet Katlamanın İncelikleri

Tişörtlerinizi ütüledikten sonra ne kadar katlasanız da yine gardırobunuzda dağınık bir görüntü mü oluşturuyor. Konmari yöntemini duymuşsunuzdur. Her zamanki katlama yönteminizden farklıdır. Konmari yönteminde yatay olarak değil de dikey katlama söz konusudur. Tişörtlerinizi konmari yöntemine göre katlayabilir, dağılmalarını önleyebilirsiniz.

 

Uzun kollu tişörtlerinizi konmari usulüyle katlayabilir, katlama işlemini eğlenceli hale getirebilirsiniz. Seyahat çantanızı hazırlarken ya da kışlıkları kaldırıp yazlıklar için bir düzen oluşturmak istediğinizde konmari yöntemi imdadınıza yetişecektir.

Hızlı bir katlama kırışıklığa neden olabilir, ilave ütü işlemi yaratabilir. Birkaç basit adımla uzun kollu tişörtleri ustalıkla katlayabilirsiniz. Konmari yöntemiyle zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Bir çamaşır sepetine aceleniz olduğunda kıyafetlerinizi hızlıca koyabilir, daha sonra onları katlayabilirsiniz.

Şimdi katlama adımlarına bir bakalım:

-Önünüze bir tişört koyun. Masanın üzerine serin.

-Sol kolun sağ kol üzerine mükemmel bir şekilde yerleştirilmesi için tişörtü yarıya katlayın. Gerekirse kırışıklıkları gidermek için tişörtünüzü ellerinizle pürüzsüz hale getirin.

-Çekmecelerinize ya da raflarınıza sığması için tişörtünüzü yarım ya da üçte bir oranında katlayın.

 

Uzun Kollu Bir Gömlek Elbise Nasıl Katlanır?

Birçok kişi gömlek elbiselerini dolaba asmayı tercih eder. Ancak gömlek elbiseleri katlamak size yerden tasarruf sağlar. Gardırobunuzda gömlek elbiseleriniz varsa onları asmak yerine konmari yöntemine göre katlayabilirsiniz.

Düğmeli gömleklerin tişörtlerden daha fazla ayrıntısı vardır. Gömlek elbiselerinizin yakasını korumalı ve kırışıklığı en aza indirgemelisiniz.

Şimdi katlama adımlarına bir bakalım:

-Düğmeli gömlek elbiselerinizi masanın üzerine koyun ve eğer kırışıklığı varsa ellerinizle düzeltin.

-Sol kolunu gömleğin merkezine doğru katlayın.

-Sağ kolunu da gömleğin ortasına doğru katlayın. İkili, gömlek ortasında buluşmalıdır.

-Gömleğin üçte birini katlayın.

-Sonra gömlek elbisenizin alt kısmını katlayın.

 

Uzun Kollu Triko Katlama

Kazak katlamak en zor şeylerden olabilir. Kazaklarınızı katlarken aynı zamanda eğer gözünüze fazla görünürlerse onları azaltma yoluna da gidebilirsiniz. Birçok stil uzmanı, özellikle kazaklarınızı özenle muhafaza etmeniz için ve gardırobunuzda daha fazla yer açmanız için konmari yöntemini kullanmanızı önerir. Kazak, tişört ve gömlek elbiselerinize göre daha hantal dursa da konmari yöntemiyle rahatlıkla katlayabilirsiniz.

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan