ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Korsan Kitap Nasıl Anlaşılır?

Merhaba sevgili blog okurum. Bildiğin gibi, birkaç hafta önce kitap modülümüzü yayına aldık. Ferahlayabileceğin yeni bir alan oluşturmanın ve okumak isteyeceğin kitaplara uygun fiyata ulaşabileceğin bir platform olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kitap satışıyla ilgili bize oldukça sık soru geliyor. Kitap satış kriterlerimize ulaşmak için https://www.tarz2.com/ikinci-el-kitap-sat linkini ziyaret edebilir, eğer sorularına yanıt bulamazsan destek@tarz2.com adresimizden bize ulaşabilirsin. Bu yazımızda seninle, bir kitabın korsan kitap olup olmadığının nasıl anlaşılacağı konusunda bilgilerimizi paylaşacağız.

 

Tarafımıza göndermek istediğin kitapların önce bandrolü olup olmadığına bakman gerekir.

 

 

Unutma; bandrolsüz kitap, korsan kitaptır. Bandrolü olmayan kitapları, tarafımıza göndermemeni önemle rica ederiz. Ancak burada dikkat etmen gereken bir konu var ki; o da korsan kitaplara basılan sahte bandroller. Kitapların bandrollü olması durumunda ise; bandrolün söküldüğünde dağılıp dağılmadığına bakılır. Orijinal bandrol söküldüğünde dağılmaktadır. Dağılmıyorsa sahte bandrollüdür ve korsandır. Ayrıca usulsüz bandrollü korsan kitaplar konusunda da dikkatli olmalısın. Bandrol orijinal kitap korsan ise usulsüz bandrollü korsan kitap olarak tanımlanmaktadır. Kitabın üstündeki bandrol farklı bir eser için alınmıştır.

 

 

Korsan kitabın genel özelliklerini belirtecek olursak;

 

-Baskı tekniği ikinci sınıftır. Sayfa hamuru kalitesizdir.

-Sayfaları silik ve baskı hataları bulunmaktadır.

-Sayfa düzeni bozuktur ve bazı kitaplarda sayfa sayısı eksiktir.

-Kâğıt kalitesi, orijinal kitapların kâğıt kalitesine göre daha düşük olmaktadır.

-Korsan kitaplarda kesim hataları bulunmaktadır.

- Kapak kâğıdının ince, renklerinin bozuk ve soluk, orijinallerinden kopyalanmış olduğu, cilt baskılarındaki yapıştırıcıların kalitesiz olduğu ve sayfalarının dağıldığı görülmektedir.

 

Korsan kitap konusunda, yukarıda belirtmiş olduğumuz özelliklere dikkat ederek bir kitabın korsan olup olmadığı konusunda fikir edinebiliriz. Genel olarak dikkat etmemiz gerekenler; kitabın bandrolü var mı yok mu? Eğer var ise orijinal mi sahte mi? Kitabın kapağında ve iç sayfalarında basım hataları, renk bozuklukları var mı? Kitabın sayfaları eksik mi tam mı? Bize göndermek istediğin kitaplarını bu şekilde inceleyip orijinal olup olmadığı konusunda emin olabilirsin. Kitaplarının orijinallik sorumluluğu tamamen sana aittir. Bu bilince sahip olarak kitaplarını bize göndermeni rica eder, hassasiyetin için sana şimdiden teşekkür ederiz. 💚

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan