ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Kotlarını Dönüştür

Kıyafetleri kişiselleştirmek artık büyük bir trend. Aynı zamanda kıyafetinizi atmayıp dönüştürdüğünüz için çevreye olan katkınız ise saymakla bitmeyecek… Kendi yaptığınız bir şeyi giymek hem oldukça eğlenceli hem de tarz görünmenizi sağlayan yegâne unsurdur. Kimsede olmayan bir parçaya siz sahipsinizdir… Hepimizin kot pantolonu ve jean ceketi vardır ve denim kendinizi ifade etmeniz için mükemmel bir tuval, istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz…

 

 

Peki, kendi tasarımınız olan jean ceket nasıl hazırlanır?

Rozet, düğmeler, keçe baskı yamalar, havlu ve ütü ihtiyacınız olan malzemeler ve tabii ki bir adet kot ceket…

İlk önce yamanızı nereye yerleştirmek istediğinize karar verin.

Koruma için yama üzerine bir havlu koyun.

Ütüyü yüksek bir pamuklu ayara çevirin.

Ütüyü havlu üzerine koyun ve yaklaşık 15 saniye tutun.

Yamanın kalıcı olması konusunda endişeleriniz varsa, ekstra kalıcı güç sağlamak için kenarlarından da dikebilirsiniz.

Kot ceketinizi yıkarken dikkatli olun. Mümkünse temizleyin ve her zaman kurumaya bırakın.

Düğmeleri, rozetleri cebe, yakaya veya herhangi bir yere ekleyin! İşte kendi ceketiniz hazır! Bu kadar basit…

 

Jean Ceket Nasıl Kişiselleştirilir?

Sosyal platformlarda sürekli dolaşan sözleri biliyor musunuz? Örneğin; ‘helal, süper, devam’ gibi. Küçük bir el sanatı ve nakışla, bunları ceketinize dikebilirsiniz. Ön cebinizin üzerine adınızı ekleyin, en sevdiğiniz sözleri arkadan geçirin, kolunuza küçük bir kalp koyun.

Malzemeler: Dikiş iğneleri, renkli iplik, nakış kasnağı, iğne dişlisi ve desen (Sözünüzü bir kâğıt üzerine yazdırabilirsiniz.)

Sevimli bir söz ve bir yazı tipi seçin, kâğıdı ceketinizde görmek istediğiniz yere koyun. Bu, nakışa başlarken size rehberlik edecektir. Kumaşın gergin olabilmesi için ceketi nakış kasnağının üzerine germelisiniz. Kağıdı bir kılavuz olarak kullanarak, ceket üzerine kelimeleri dikerek ilk bir ilmek yapın. Bu size bir rehber olacak. Kağıdı çıkarın ve kılavuz dikişinizden birkaç kez daha geçin. Ceketin arkasındaki ipliği düğümleyin. İşte hazır! 

 

Kotlardaki Delikleri Onarma

Parçalanmış kot görünümünü seviyoruz ancak bazen bu delikler ve yırtıklar olması gerektiğinden fazla büyüyüp genişleyebilir ve moda gibi durmaktansa eski bir izlenim verebilir…  Görünümü koruyun, ancak üzerini örtün. Nasıl mı? Herhangi bir denim parçasını içten dikerek.

Malzemeleriniz; denim kumaşı, dikiş iğnesi, beyaz veya mavi iplik…

Denim kumaşınızı, onarmak istediğiniz delikten biraz daha büyük olan bir kare içinde kesin. Yamayı pantolon bacağının içine yerleştirin. Yerini sabitleyin. Bir iğne ve ipliği kullanarak yamayı kare bir çerçevede ellerinizle dikin.

İşte bu kadar basit. Haydi dönüştürmeye ve çevreyi korumaya siz de başlayın. dilerseniz Instagram’da #Tarz2 yazarak dönüştürdüğünüz ceketinizin fotoğrafını bizimle de paylaşabilirsiniz.  

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan