ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Kurtarıcı Kapsül Dolaplar

Hemen hemen hepimizin kulak aşinası olduğu halde, belki de tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz kapsül gardıropların aslında hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığını biliyor musunuz?

 

Dolabımızda onlarca kıyafet olmasına rağmen her kadının ortak sıkıntısıdır dolabında giyecek bir şeyin olmadığı hissine kapılmak ve dolap karşısında oturup ben şimdi ne giyineceğim diye düşünmek. Oysaki modası hiçbir zaman geçmeyecek 25-30 parçalık basic style bir dolap alışverişiyle bu sıkıntılardan kolayca kurtulmak mümkün. Hatta bütçenizi fazla zorlamadan bütün bir sezonu kolayca geçirebileceğinizi bile söyleyebiliriz. Birbiriyle kombinleyeceğiniz parçalar dolabınızda hayati önem taşır hale gelecek.

Kapsül gardırop ilk kez Londra’da butik işleten Susie Faux tarafından keşfedilmiş. Faux’a göre, modası geçmeyen etek, pantolonceket tarzı klasiklerle dolabını büyütmek anlamına gelen kapsül gardırop, 80’lerde Amerikalı tasarımcı Donna Karan ile iş kıyafetlerinin de kapsül gardıroba çevrilmesiyle devam ederek günümüze kadar ulaşmış durumda…

Sezon alışverişinizde sırf rengini çok beğendiğiniz için dünya kadar para verip hiç kullanmayacağınız gereksiz alışverişler yapmak yerine, kapsül dolap ile dolabınızda yer kaplayacak ürünlerden kurtulacak bir süre sonra hem kendi stilinizi bulmuş hem de hangi tarz parçalar içinde kendinizi daha rahat hissettiğinizi keşfetmiş olacaksınız. Dolabınız tamamen sizi yansıtan kıyafetlerle dolup taşmış olacağı için bugün ne giysem derdine düşmeyeceksiniz. Her gün dolabın başına oturup bakınmalara son!

Öncelikle dikkat etmeniz gereken, hangi tarz kıyafetler kullanıyorsanız dolabınızı buna göre hazırlamalısınız. Beyaz bir spor ayakkabı, siyah skinny jean, beyaz bir tişörtle dolabınızı tamamlarken daha çok business casual parçalar kullanıyorsanız dolabınızı da buna göre hazırlamalısınız.

Maskulen tarzda kıyafetler giymekten hoşlanıyorsanız daha çok gömleklere yönelmeli ve dolabınızdaki çiçekli parçalara veda etmelisiniz. Eğer feminen görüntüden hoşlanıyorsanız daha kadınsı giysileri dolabınızın başına koymalı, etek ve elbiseleri kombinleyeceğiniz parçaları edinmelisiniz.

Sözün kısası; daima kendiniz olun ve sırf moda diye bir kez giyip bir daha yüzüne bakmayacağınız kıyafetleri hayatınızdan çıkarın. Bunu yaparken dilerseniz konmari tekniği hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz…

 

SEDA KARAN

 

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan