tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

MASKULEN TARZ

Maskulen giyim tarzı Coco Chanel ile başlamıştır. Coco Chanel o dönemde kimsenin giyinmediği tarzda giyinmeyi başarmış ve pantolonu kadınların hayatına yerleştirmiştir. 

 

Maskulen giyimde en önemli husus, kadınların erkeklere has olan renk ve desenleri tercih etmesinden başlıyor. Bu duruş aslında kadının ‘ben de güçlüyüm’ deme şeklidir. Keskin ve sert bir görünüm elde etmek isteyen kadınların ilk tercih ettiği maskulen parça geniş yakalı gömleklerden oluşmakta.

Sık kullanılan pantolonların özelliği ise çoğunlukla bol ve yüksel bel olmasıdır. Böylece kadınsı hatlar ön planda tutulmadan giyiniliyor ve daha erkeksi bir görünüm elde ediliyor. Makosen ayakkabıların ve Oxford, Loafer modellerin tercih edildiği maskulen tarzda giyimin tek parçaları sadece bunlar değil…

Yine sadece erkeklerle özdeşleştirdiğimiz parçalar olan papyon, pantolon askısı ve kravat maskulen tarzda kullanılan önemli detaylardır. Bu tarz giyimde yine erkeksi görünen şapkalar tercih edilmektedir. Fular kullanımında ise ‘ben hala bir kadınım’ havası verilerek feminen bir parça da bulundurulmaktadır.

Sadece fular da değil kadınlığı simgeleyen eteklerle birlikte fötr şapkalar kullanılarak da maskulen tarzın altında feminen görüntünüzü kaybetmeden kombin yapabilirsiniz.

Maskulen tarz giyimde bilinmesi gereken bir diğer kural da sizin bu giyime yatkın olup olmadığınız. Kişiliğiniz eğer daha yumuşaksa size çok hitap etmeyecek bir tarzdan söz ediyoruz. Bu sebeple maskulen tarz giyim çoğunlukla güçlü ve sert kadınların tercihi olmakta.

Daha çok koyu renkler tercih edilirken, siyah ve beyazın zıt kutupları çekişi gibi birbirinin aksi renkleri kullanarak da maskulen havayı taşıyabilirsiniz. Fazla canlı renkleri kullanmak sizi maskulen tarzdan uzaklaştıracaktır. Çiçekli desenler yerine de çizgili desenler tercih edilmeli ve küçük kız çocuğu imajından sıyrılınmalıdır.

Maskulen tarzı sadece kıyafet ve ruhta taşımakla işiniz bitmiyor ne yazık ki aynı zamanda saç kesiminiz de bu tarza uyum sağlamalı. Hemen saçlarınızı kestireceğinizi düşünmeyin lütfen. Eğer uzun saç sevdalısıysanız saçlarınızı toplayarak veyahut arkaya atarak da durumu kurtarabilirsiniz.

ve bu tarzda yeni yeni hayatımıza giren boyfriend pantolonlar da oldukça sık kullanılmakta. Boyfriend pantolonu nasıl kombinleyeceğinizi öğrenmek için yapmanız gereken ise buraya tıklamak.  

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan