tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Mutlu Olmanız İçin Vazgeçmeniz Gereken 15 Şey

Yeni bir yazıdan herkese merhabalar 💚 Bugünkü yazımızda, belki de pek çok insanın üzerinde durduğu bir konu olan ‘’Mutluluk’’ kavramı üzerine konuşacağız ve ‘’Mutlu Olmanız İçin Vazgeçmeniz Gereken 15 Şey’’ kitabı üzerine yorumlarımızı paylaşacağız.

 

 

Mutluluk, sahip olduklarımıza iyi bakmakta, onların kıymetini bilmekte saklı. Bununla birlikte, bırakmak ve vazgeçmekte gizli. İnsan, kendisine yük gelen her şeyden arındığında mutluluğa ulaşır. Gerçek sevince kavuşmak ancak bizi aşağıya çeken her ne var ise ondan vazgeçtiğimizde mümkün olur.

Luminita D. Saviuc mutlu olmak için vazgeçmemiz gereken şeyler hakkında bir liste yayınladı. Bunu yaptığında bu blog yazısının çılgınca paylaşılacağından haberi yoktu. Bu yazısı 1.2 milyondan fazla paylaşıldı ve hâlâ da paylaşılmaktadır.

Bu ilham veren blog yazısını temel alan dokunaklı kitap okurlarına vazgeçme, yani eşsiz mutluluğa kavuşarak hayatlarını yaşayabilecekleri en iyi şekilde yaşamalarına engel olan ve onları geri bırakan kötü alışkanlıklarından kurtulma fırsatı sunuyor.

 

 

Bu derslerin arasında şunları sayabiliriz:

 

Geçmişten vazgeçin

Kısıtlayıcı düşüncelerden vazgeçin

Suçlamaktan vazgeçin

Her zaman haklı olma ihtiyacından vazgeçin

Etiketlerden vazgeçin

Bağlılıktan vazgeçin

 

Bu basit ama bilge tavsiyeler, yazarın kendi ilham veren kişisel hikâyesiyle desteklenmiştir. Bu özgürleştirici, küçük kitap mutluluk tavsiyelerine taze bir farklılık katar: Bir adım geri atarak düşünün ve kendinize vazgeçme izni verin.

 

Vazgeçmek, özgürleştirir. Hayatına bir şey katmayan ve seni üzen insanlar, evinde kalabalık oluşturan eşyalar, gardırobunda bir yığın oluşturan giymediğin kıyafetler vb. senin için bir fazlalıktır aslında. Bu fazlalıkları hayatından çıkardığında, daha verimli ve mutlu bir yaşam sürebilirsin.

‘’Bağlılıktan Vazgeçin’’ tavsiyesi tam da bu noktada dikkate almamız gereken bir anlama sahip. Çünkü günümüzde, aşırı tüketim alışkanlıklarıyla birlikte eşyalara ve kıyafetlere bağımlılık arttı. Oysa daha çok eşya ve daha çok kıyafet yerine daha çok tecrübe ve daha çok maceraya kendimizi verebilirsek kişisel gelişimimiz olumlu yönde etkilenecektir. Eşyaların, kıyafetlerin kölesi olma ve senin için fazlalık olan ancak kullanmadıklarını, giymediklerini başka insanlarla paylaş. Mutlu olmak için paylaşmanın gücüne inan. 😇

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan