ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Sadeleşerek Özgürleş

Sade ve yepyeni bir yazıdan daha merhaba herkese. Bugünkü yazımızda sadeleşmenin sana sağlayacağı faydaları anlatacağız ve ‘’Sade’’ isimli kitaptan bahsedeceğiz.

 

 

Begüm Başoğlu ve Ege Erim’in yazdığı bu kitap, sana sadeleşerek özgür olabileceğini anlatıyor. İnsan kalabalıkta değil eşya ve kıyafetlerini, kendini bile bulamaz. Günümüzde birçok insan, daha çok eşya, kıyafet vb. satın alarak mutluluğu yakalayabileceğini zannediyor. Ancak bu kocaman bir yanılgıdan ibaret. Yalnızca tüketerek mutlu olamayız. İnsan asıl mutluluğa, elindekinin kıymetini bilerek ve yeni şeyler üreterek ulaşabilir. Diğer türlü sürekli tüketim odaklı bir yaşam ancak hem zihnini hem de yaşam alanlarını kalabalıklaştırır. Oysa insan kendini sadece boşlukta yaratabilir. Alışveriş torbalarıyla doldurmaya çalıştığımız boşluklar aslında kendimizi bulabilmemiz için bizlere birer fırsat niteliği taşır.

İnsan, azaldıkça ve paylaştıkça çoğalır, sadeleştikçe özgürleşir ve daha çok görünür olur. Begüm Başoğlu ve Ege Erim, hayatlarındaki fazlalıkları attıkça daha mutlu olduklarını keşfettiler. Çünkü insan kendisine yalnızca ona fayda sağlayan şeyleri ayırdığında, daha verimli bir hayata sahip oluyor. Bununla birlikte, sadeleşmek insana yeni yaşam alanları kazandıracağı için insanın zihni de ferahlıyor. Çünkü kullanılmayan her eşya, giyilmeyen her kıyafet, somut olduğu gibi soyut olarak da bir fazlalıktır.

Begüm Başoğlu ve Ege Erim, sade yaşamın güzelliklerini fark ettiklerinde, hayatlarını daha da sadeleştirmeye başladılar. Giymedikleri giysileri tutmayıp, kullanmadıkları eşyaları saklamadılar. Çünkü kullanılmayan şeyleri sakladıklarında, bunun bir yığın oluşturabileceğinin ve fazlalık olacağının farkındaydılar. Onlar, her programa dâhil olmaktan vazgeçerken, aslında bir sürü şeye maruz kalmaktan kurtuldular. Sade bir yaşam sürmek, ihtiyacınız olmayan şeylere kapınızı kapatmaktır aslında. İstek değil ihtiyaç alışverişi yapmaktır. İnsanlar sade yaşamı deneyimleyerek ve fazlalıklarından kurtularak sosyal medyanın da etkisiyle bunu bir akım haline getirmeyi başardılar. Artık belki farkında olduğun belki de olmadığın birçok kişi sade yaşıyor. İçinde daha az eşya, daha az kıyafet, daha fazla deneyim olan, daha hafif, sınırlarını kendinin belirlediği dolu dolu bir yaşam, sadedir. Daha az stresli ve daha çok mutlu olabileceğin bir yaşamın anahtarı da sadelikte saklıdır.

 

Sen de gardırobunu sadeleştirmek istersen buraya tıkla.

Kitaplığını sadeleştirmek için de buraya tıkla.

 

Bir sonraki yazımızda görüşene dek, sade ve mutlu kal. 💚

 

Bizi Instagram sayfamızdan takip etmeyi unutma. 🙏 instagram.com/tarz2com

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan