tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 750 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Sadeleşmenin Sağladığı 4 Fayda

Yeni bir makaleden herkese merhabalar. Bugünkü makalemizde, sade yaşamın sağladığı 4 faydadan bahsedeceğiz sizlere. Günümüzde sade yaşamak popülerleşmeye başladı. İnsanlar sade yaşamın faydasını gördükleri için artık daha az tüketme eğilimindeler. Peki, sadeleşmek insanlara nasıl faydalar sağlar, gelin hep birlikte madde madde bakalım:

 

Alandan tasarruf edersiniz.

 

 

Daha sade bir yaşam demek evinizde daha çok alan yaratmak demek. Evinizdeki eşyaları ve gardırobunuzdaki kıyafetleri azalttığınızda sizin için daha çok alan açılır. Bu sayede eviniz artık nefes aldığınız, kendinizi huzurlu hissettiğiniz bir yer haline gelir. 

 

Bütçenizden tasarruf edersiniz.

 

 

Yaşamlarında sadeliği benimseyen bireyler, daha az alışveriş yaparlar. Böylelikle sadelik, bütçenizden tasarruf etmenizi sağlar. Daha az tükettiğiniz için bütçenizi de sarsmamış olursunuz. Sade yaşamı seçerek, kendinizi alışveriş yapmaya değil sevdiklerinize ve işinize verirsiniz. Bu sayede daha verimli bir yaşamınız olur.

 

Çevreye katkınız olur.

 

 

Evinizden kullanmadığınız eşyalarınızı ve giymediğiniz kıyafetlerinizi çıkarıp onları başka insanlarla paylaştığınızda hem dayanışma kültürünü pekiştirirsiniz hem de tekstil ürünlerinin dünyamızı kirletmesini engellemiş olursunuz. Tekstil sektörü, çevreyi kirleten ikinci sektördür. Herhangi bir kıyafet ihtiyacınızı sıfır olarak değil de ikinci el olarak karşılarsanız hem doğal kaynaklarımızın aşırı tüketimini engellemiş olursunuz hem de ikinci el kullanımının yaygınlaşmasına olanak sağlarsınız. İkinci el alışveriş yapmak, tekstil atıklarını azaltmanıza da yardımcı olur.

 

İnsanlığa katkınız olur.

 

 

Yaşadığımız toplumu bizler oluşturuyoruz. Bu nedenle içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirecek güzel alışkanlıklar edinmek hepimiz için fayda sağlar. Daha sade bir yaşamı benimseyerek diğer insanlara da örnek olmak sizi mutlu edecektir. Çünkü sade yaşamın faydasını gördükçe insanlar sürekli tüketmeyi bıraktılar ve artık ellerindekiyle mutlu olmanın yollarını aradılar. Eğer sürekli tüketim halindeyseniz ve tüketmenin evinizde fazlalıkların oluşmasına neden olduğunu düşünüyorsanız siz de sade yaşamı seçebilirsiniz. Gardırobunuzda giymediğiniz pek çok kıyafetiniz olabilir, evinizde kullanmadığınız eşyalarınız olabilir. Gelin, giymediğiniz kıyafetlerinizi başkalarıyla paylaşın, giymediğiniz kıyafetleriniz başkalarının yaşamlarında yeniden hayat bulsun. Gardırobunuzu ferahlatmak ve daha sade bir yaşam sürmek için sitemizde satış yap sayfamızdan ücretsiz satış kitinizi talep ederek ilk adımı atabilirsiniz.

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan