ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Sadeleşmeye Nasıl Karar Vermelisiniz?

Yepyeni bir makaleden daha herkese merhaba. Bugün sadeleşmeye nasıl karar vermeniz gerektiğinden ve bu süreçte neler yapabileceğinizden size bahsedeceğiz. Sadeleşme hepinizin bildiği üzere zorlu ancak ferahlık getiren bir süreç. Bu süreçte sabırlı olmak son derece önemli. Çünkü bir anlık hevesle alınan sadeleşme kararı, uzun süre geçerli olmayabiliyor ya da birkaç kıyafeti eledikten sonra sıkılıp, yorulup sadeleşmeye mola verebiliyoruz. Bu nedenle sadeleşme sürecinin hayatınıza gerçek manada ferahlık getirmesi için nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizinle bazı ipuçları paylaşacağız. 

 

Gardırobunuzu her açtığınızda kıyafetleriniz üzerinize gelecek gibi oluyorsa…

Gardırobunuz tıklım tıkış sıkıştırılmış kıyafetlerle mi dolu? Eğer bu soruya cevabınız evet ise, bir an önce sadeleşmeye karar vermenizi dileriz. Kalabalık bir gardırop verimsiz bir yaşama götürür. Sabah uyandığınızda ve ne giyeceğinize karar verirken aradığınız kıyafetleri bile bulamayabilirsiniz. Bu kalabalıklığı ve fazlalığı engellemek için gardırobunuzdaki giymediğiniz kıyafetlerinizden arınmalısınız.

 

Her sabah ‘’Ne giysem?’’ diye kara kara düşünüyorsanız…

Her sabah uyandığınızda ve gardırobunuzu açtığınızda ‘’Bugün ne giysem?’’ diye kara kara düşünüyorsanız sadeleşme vaktiniz geldi de geçiyor demektir. Çünkü ne giyeceğinize karar veremediğiniz bir gardıropta ihtiyacınız olmayan pek çok kıyafet bulunabilir. Aynı zamanda tarzınızı doğru yansıtmayan ya da size büyük-küçük gelen kıyafetlerle dolu bir gardırobunuz da olabilir. Sizi yansıtmadığını düşündüğünüz kıyafetlerinizi gözden çıkarmanız gerekmektedir. 

 

Son altı ay içerisinde giymediğiniz kıyafetleriniz gardırobunuzun bir köşesinde giyileceği günü bekliyorsa…

Pek çoğumuz gardırobumuzun bir köşesinde ‘’Bir gün giyerim’’ düşüncesiyle bazı kıyafetleri tutuyoruz. Ancak nedense o kıyafetleri genellikle giymiyoruz. Uzunca bir süredir giymediğimiz kıyafetlerimiz de gardırobumuzda bir yığın oluşturuyor. Bunu engellemek için son altı ay içinde hiç giymediğiniz hatta elinizin dahi gitmediği kıyafetlerinizi eleyip en çok giydiklerinizi gardırobunuzda göz önüne koyabilirsiniz. Elediğiniz kıyafetlerinizi ise satarak değerlendirebilir, hem zihnen hem de yaşam alanı olarak ferahlayabilirsiniz. Bir kıyafeti son altı ay içerisinde giymediyseniz yüksek ihtimalle bir daha giymezsiniz. Bu yüzden bu gibi kıyafetlerinizi gardırobunuzda tutmamakta fayda vardır.

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan