tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Sadeleştikçe Mutlu Ol

Yeni bir blog yazısından daha herkese merhabalar. Bugünkü yazımızda, sade yaşamın size nasıl fayda sağlayacağından bahsedeceğiz. Evinizdeki fazla eşyalarınızı, gardırobunuzdaki fazla kıyafetlerinizi gözden çıkardığınızda kendinizi ferahlamış hissedersiniz. Bu sayede, hayatınız daha verimli bir hal alır. 

 

California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre; bir evde ne kadar çok eşya varsa orada yaşayanların stres hormonu o kadar artıyor. Eşyalar ve kıyafetler sadeleştikçe mutluluk artıyor, aile ilişkileri güçleniyor. Bu nedenle, hayatımızı daha sade bir hale getirirsek yaşam standartlarımızın daha da yükseleceği bir gerçek. Çünkü hayatımızdaki fazla olan her ne varsa bizi strese sokuyor. Kullanmadığımız eşyaların, giymediğimiz kıyafetlerin bakımına, saklanmasına zaman ayırıyoruz. Bu da bizi fazlasıyla yoruyor.

 

 

Hayatınızı daha sürdürülebilir ve verimli bir hale getirmek istiyorsanız siz de hayatınızdaki fazlalıkları azaltabilir, fazla olan eşyalarınızı satabilir ya da bağışlayabilir, onları yeniden kullanıma kazandırabilirsiniz. Bununla birlikte, fazla olan fakat kullanılabilir durumda olan kıyafet, ayakkabı, çanta ve aksesuarlarınızı Tarz2’de satışa çıkarabilir, hem maddi hem de manevi açıdan kazanç sağlayabilirsiniz. Kıyafetlerinizi daha sade ve düzenli bir hale getirdiğinizde, her gün kombin yapmanız daha kolay ve eğlenceli hale gelecek. Daha kullanışlı bir gardırop oluşturmuş olacaksınız. Bu her sabah fazladan biraz daha uyku demek. Çünkü her sabah uyandığınızda ‘’Bugün ne giysem’’ diye düşünmemiş olacaksınız. Siz sadeleştikçe kaygılarınız, endişeleriniz de azalacak. Bu durumda kendinize, işinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırabileceksiniz. Hem günlük hayatta hem de çalışma hayatında verimliliğinizi artırmış olacaksınız. Bu sayede, eskisinden çok daha fazla başarı elde edecek ve daha çok mutlu olacaksınız. Fakat sadeleşme ciddi bir çaba, emek ve sabır isteyen bir süreç. Aynı zamanda sadeleşme sürecinde ihtiyaçlarınızı karşılarken de daha dikkatli olmanız gerekir. Eğer yaşam tarzınızı değiştirmezseniz ve sadeliğe önem vermezseniz, evden çıkardığınız eşyalar, kıyafetler yine evinizi dolduracaktır. Bu nedenle, alışverişlerinizi istekleriniz değil de ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapmanızın sizin için daha faydalı olacağı düşüncesindeyiz. Fazla kıyafetlerinizi değerlendirmek isterseniz hemen buradan başlayın. 💚

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan