ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Sağlıklı İnsanların Yüz Sırrı

Yepyeni bir yazıdan herkese merhaba 💙 Bugünkü yazımızda ‘’Sağlıklı İnsanların Yüz Sırrı’’ isimli kitaptan bahsedeceğiz ve daha sağlıklı bir yaşam için neler yapmamız gerektiğini vurgulayacağız.

 

 

Yaşamımızın en önemli temeli olan sağlığımızı korumanın 100 sırrı bu kitapta gizli. Formda olmaktan tut da her gün başlayıp bıraktığımız diyete, ruhsal sağlığımızdan uzun yaşamanın sırlarına dek sağlıklı yaşamın temel nitelikleri nelerdir? Yüzlerinden sağlık fışkıran ve kendilerini sağlıklı hissedenler, sürekli aşırı yorgunluktan, bunalımdan ve formsuzluktan yakınanlardan farklı ne yapıyorlar? Her gün ne yiyip yemememiz gerektiğini, egzersiz programımızı, pasif sigara içiciliğinden ve zararlı güneş ışınlarından nasıl korunacağımızı -ki bunların çoğu birbiriyle çelişkilidir- öneren bilgiler bir çığ gibi önümüze yığılıyor. Bizlerse peşinden sürüklendiğimiz bu çığdan nasıl kurtulacağımızı ve neler yapmamız gerektiğini gerçekten bilemiyoruz.

Daha sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsak, kendimize sağlıklı yaşayan bireyleri örnek alarak işe koyulabiliriz. Hayatımızın her alanında daha sağlıklı seçimler yapmak bize büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Düşüncelerimizde ve yediklerimizde sadeleşmek bu konuda oldukça etkilidir. Yemek için yaşamak yerine yaşamak için yemek, ihtiyacımız olmayan hiçbir eşyayı, kıyafeti satın almamak, bizi olumsuz düşünmeye iten olaylardan ve durumlardan kaçınmak, daha sağlıklı bir yaşama kavuşmamıza yardımcı olur. Nasıl ki her öğünde fazla yemek yemek vücudumuzda sağlık sorunlarına yol açıyor ve kilo almamıza neden oluyorsa yaşam alanlarımıza dâhil ettiğimiz her eşya ve her kıyafet, bizler için yük oluyor. Çünkü zaten kısıtlı olmasından yakındığımız zamanımızı, ihtiyacımız olmayan eşyaların ve kıyafetlerin bakımına, temizliğine ve saklanmasına ayırıyoruz. Durum böyle olunca ömrümüz aslında hiç de işimize yaramayan şeylere vakit harcarken tükeniyor. O yüzden, hem bedenimize hem de zihnimize yük olacak ve kafamızı meşgul edecek eşyaları, kıyafetleri satın almaktan vazgeçelim. Tabağımıza yeteri kadar yiyecek, zihnimize bize fayda sağlayacak fikirler, evimize ihtiyaçlarımızı karşılayan eşyalar alalım. Sağlıklı bir yaşamın anahtarı, sadeleşmekte saklıdır.

''Sağlıklı İnsanların 100 Sırrı'' kitabına uygun fiyatıyla ulaşmak için lütfen tıkla: https://www.tarz2.com/saglikli-insanlarin-100-sirri-david-niven-ikinci-el-kitap-141377

Bizi sosyal medyada takip ederek güncel gelişmelerimizden haberdar olabilirsin. 💚

facebook.com/tarz2com

twitter.com/tarz2com

instagram.com/tarz2com  

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan