ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Sağlıklı Yaşa, İyi Hisset

Tarz2; gardırobunuzu sadeleştirmeniz yönünde sizlerle ipuçları paylaşırken bilinçli yeme-içme alışkanlığının oluşması için de önerilerini paylaşmaktadır. Bu doğrultuda her açıdan kendinizi daha iyi hissetmeniz için sizlerle önerilerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha az harcama, akıllıca satın alma ve farkında olma yoluyla hayatınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Dolabınıza eklediğiniz her yeni kıyafet için artık giymediğiniz bir giysiyi gözden çıkarın ve Tarz2’ye gönderin.

Aşağıda, daha iyi bir hayat sürmeniz için sizlerle paylaşacağımız önerilerimize rastlayacaksınız.

 

Kendi Yemeğinizi Kendiniz Yapın

Sabah kahveniz ya da çayınız için plastik bardak yerine kendi kupanızı kullanmaya ne dersiniz? Bu şekilde plastik atıkların azalmasına yardımcı oluruz. Kendi bardağınızı getirip daha sonra durulamak bazen rahatsız edici olabilir fakat doğa için bunu alışkanlık haline getirmeli, fazla atıkların önüne geçmeliyiz. Aynı zamanda dışarıdan yemek söylemek yerine kendi yemeğinizi saklama kabında yanınızda getirirseniz de plastik çatal, bıçak, tabak kullanımınızı azaltmış olursunuz.

Çevre Dostu Bir Öğle Yemeği Kutusu Kullanın

En güzel sıfır atık seçeneği çevre dostu bir öğle yemeği kutusudur. Yiyeceklerinizi kutuda saklayabilirsiniz. Biraz özveriyle her ne kadar zamanınızı alacağını bilsek de karton kutu atıklarından kurtulmanız için yemeğinizi evinizde yapıp işe götürebilirsiniz. Beş farklı gıdaya kadar bölmeleri olan paslanmak çelik bir kutu sizin için oldukça kullanışlı olabilir. Bu kutular genellikle 5 yıla kadar dayanmaktadır. Temizliğine dikkat ederseniz kullanım ömrünü daha da uzatabilirsiniz.

 

Plastik Poşet Kullanmayın

Plastik poşet kullanımını azaltabilirsiniz. Plastik poşet yerine file torba taşıyabilirsiniz. Süpermarkete giderken yanınızda file çantanızı taşıyabilirsiniz. Meyve ve sebzelerinizi taşımak için file çantanızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde, gereksiz çöp atıklarından kurtulabilirsiniz.

 

Bez Peçeteler Kullanın

Kâğıt peçete kullanmayı reddettiğinizde ağaçları kurtarmış olursunuz. Bu nedenle, doğaya verdiğimiz zararı en aza indirgemek için bez peçeteler kullanabiliriz.

 

Geri Dönüşüm Oyuncakları

Çocuklarınız için geri dönüşüme katkı sağlayacak oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Birkaç ayda bir, çocuğunuzun eskisi kadar oynamadığı oyuncakları çıkarın ve onları kar amacı gütmeyen bir kuruluşa bağışlayın. Bunun yanı sıra çocuğunuzun kullanmadığı oyuncakları başka çocuklarla da paylaşabilirsiniz.

 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan