tarz2 tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo 300 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

SEN HANGİ RENKSİN?

Renklerin hayatımıza etkisi oldukça fazladır. Onlar sayesinde kimi zaman mutlu ve enerjik kimi zaman da üzgün ve karamsar hissedebiliriz. Tercih ettiğimiz kıyafetlerin ya da yaptığımız makyajların renkleri bu nedenle önem taşır. O halde, gelin hep birlikte hangi renk hangi anlama geliyor, nasıl hissettiriyor öğrenelim, kıyafet ve kozmetikte kendi rengimizi bulalım ve bunu karşı tarafa doğru yansıtalım.

 

 

 

KIRMIZI

 

 

Kırmızı renk; aşkı, heyecanı, sıcaklığı ve agresifliği temsil eder. Beklentileri arttırıcı bir gücü vardır kırmızının. Hızlı olmayı simgeler. Oldukça dikkat çekici bir renktir. Bu nedenle çoğu restoran ve fast food markaları kırmızıyı kullanırlar. Kan basıncını hızlandırdığı gibi acıkmanıza da sebep olabilir. Kırmızı rengi tercih eden insanlar, hırslı ve iştahlı insanlardır. Gücü ellerinde tutmaktan ve insanlar üzerinde hakimiyet kurmaktan hoşlanırlar. Eğer gideceğiniz bir ortamda dikkat çekmek ve göze çarpmak istiyorsanız kırmızı renkte bir elbise sizin için doğru bir seçenek olabilir. 

 

 

MAVİ

 

 

Mavi renk; güveni ve bilgeliği temsil eder. Bu nedenle  görüşmelerine giderken tercih edilir. Politikacilar da mavi renkte kıyafet giymeye ya da kravat takmaya özen gösterirler. Mavi renk aynı zamanda üzüntüyü ve melankoliyi de simgelemektedir. Bununla birlikte mavi rengin iştah kapatma gibi bir özelliği de vardır. Kilo vermek istiyorsanız mutfağınızda mavi renge yer verebilirsiniz. 

 

 

 SARI

 

 

Sarı, gözü yoran bir renk olmasıyla tanınır. Bununla beraber, mavi rengin tam aksine metabolizmayı hızlandırır. Tonlarına göre farklılık gösterir elbette. Genelde özgürlüğüne düşkün kişiler sarı renkte kıyafet giymeyi severler. Farklı şeyler denemekten çekinmezler. Değişime açıktırlar. Çevrenize karşı enerjik gözükmek istiyorsanız sarı rengi tercih edebilirsiniz. 

 

 

YEŞİL

 

 

Yeşil, her şeyden önce doğayı temsil eder. İnsana huzur veren bir renktir. Sakinleştirici bir etkisi vardır. Yenilikçi olmayı simgeler. Yeşil rengi seven insanlar, duygusaldırlar ve fikirlerinden asla taviz vermez bir yapıya sahiptirler. 

 

 

MOR

 

 

Mor renk, zarafeti ve lüks yaşantıyı temsil eder. Bir rivayete göre, mor giyen insanların bir gün zengin olacağına dair bir inanış vardır. İlham verir, hayal gücünü arttırır. Şık bir görüntü yakalamak istiyorsanız mor renkte bir elbise fazlasıyla kurtarıcınız olacaktır. 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan