ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Sonbahar-Kış Kapsül Gardırobu Nasıl Oluşturulur?

Birbiriyle son derece uyumlu olan kıyafetlerden kapsül gardırop oluşturmaya var mısınız? Kapsül gardırop; her mevsim birkaç yeni aksesuar eklenerek, bütün yıl boyunca giyilmek üzere tasarlanmış temel unsurları içerir. Bu yazımızda sizlere, bütçenizi çok zorlamadan nasıl kapsül gardırop oluşturabileceğinizden bahsedeceğiz. 

 

Kapsül gardırop oluşturmaya karar verdiyseniz, mini gardırop yaşam tarzını benimsemeye hazırsınız demektir. Sonbahar-kış ayları için kapsül gardırop oluşturmak oldukça kolay fakat detaylı düşünmeyi gerektiren bir süreç. Mini bir bütçeyle mini gardırop oluşturmak çok hoşunuza gidecek.

Kapsül gardıroplar; stilinizi tanımlamanıza yardımcı olur ve gardırop alışkanlıklarınızı daha basit bir hale getirir. Giymeyi en çok seveceğiniz, kumaşı kaliteli kıyafetlerden oluşur. Hazırsak başlayalım!

 

Sezon için en önemli parçaları seçin.

Yıl boyunca kapsül gardırobunuzda kalacak parçalar olmalı. Bunlar temel parçalardır. Bunun yanı sıra mevsimlik kıyafetler de kapsül gardırobunuzda yer alabilir. Ceketler, kazaklar ve kışlık etekler, olmazsa olmaz kıyafetleriniz olabilir.

 

 

Hangi parçalara ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayın.

Kapsül gardırobunuz söz konusuysa, kıyafetlerinizin kumaş kalitesinin oldukça yüksek olmasını tercih edebilirsiniz. Uzun süre giyeceğiniz için kaliteli parçalardan oluşan bir kapsül gardırop hazırlamak sizin için faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra; dış giyim, el çantaları ve ayakkabılar konusunda da kaliteli parçalara yönelmelisiniz. Çünkü bu parçalar, önümüzdeki yıllarda da giyebileceğiniz parçalar olacaktır. 

 

Modaya uygun, ikinci el kıyafetler satın alın.

İkinci el kıyafet satın almanız, kapsül gardıroplarınız için önem taşır. Sürekli değişen modaya ayak uydurmak zorunda kalmazsınız. Hem daha hesaplıdır. 

 

Gardırobunuza çok yönlü parçalar ekleyin.

Çok yönlü parçalar, kapsül gardıroplar için vazgeçilmezdir. Örneğin; bir kot ceket, gömlek olarak da giyilebilir. Mini bir etekle kombinlenebilir. 

 

 

Renk ve doku eklemekten korkmayın.

Bu durum çok önemli. Çünkü çoğu insan, kapsül gardırobu duyduğunda nötr ya da basic parçaları aklına getiriyor. Fakat kombinler konusunda yaratıcı olabiliriz. Size yakıştığını düşündüğünüz renklerden oluşan kıyafetlere, kapsül gardırobunuzda yer verebilirsiniz. 

 

Farkına varın.

Kapsül gardırop demek; bilinçli alışveriş yapmak demek. Özenle seçilen kıyafet, çanta, ayakkabı ve aksesuarlar demek. Bunun farkına varırsanız, kapsül gardırobu bir yaşam tarzı haline getirmeniz olasıdır. 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan