tarz2 destek 08503020912 0 (850) 302 0912
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

SÜRDÜRÜLEBİLİR MODAYA DESTEK; TARZ2.COM

Merhaba; Geçtiğimiz aylarda detaylı yazmıştım sürdürülebilir modayı! Uzun zaman önce bir de adım attım bu konu da ama yazmaya ancak imkân oldu. Sürdürülebilir moda hakkında yazdıklarımı Buradan okuyabilirsiniz. 🙂

 

Moda her ne kadar tüketim odaklıysa da; artık bir kısmımız daha bilinçli, daha tutumlu ve daha duyarlıyız. Sadece bir t-shirt üretimi için harcanan su miktarını öğrenmiş olmak bile yeterince ürkütücü benim için. Buna bir de çalışanların yaşadığı zor şartları ve çocuk işçileri ekleyince durum gerçekten üzüntü verici bir boyut alıyor. Özellikle de geleceğimiz için…

 

 

İşte bu nedenle ben de sürdürülebilir moda konusuna küçük bir katkım olması hakkında araştırma yaparken Tarz2.com ile tanıştım (daha doğrusu onlar beni buldu, çok da iyi oldu). Meğer kullanmadığım ama giyilebilir durumda olan ne çok parça varmış elimde! Daha etiketi bile koparılmamış ayıklarken kendimden utandım! Kim bilir kime ne iş yükü yükledim bu nedenle… belki de küçücük bir çocuk sağlığını tehdit eden bir ortamda benim yüzümden bir saat daha fazla çalıştı. Bun düşüncelerin içinden çıkamazken buldum kendimi. Ama o parçaları atmak yerine Tarz2.com’a gönderdim ve ekip benim için özenle seçti, hazırladı ve satışa sundu.

 

Aslında siz hiçbir şey ile uğraşmıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey; önce vedalaşacağınız parçaları hazırlamak ve Tarz2.com sitesinden ürün adediniz kadar satış kiti talep etmeniz. Üzerinde kargo bilgileriyle gelen satış kitine ürünlerinizi koyup kargoya veriyorsunuz. Hepsi bu kadar… ürünlerin hazırlanması, çekimi, yayına çıkması gibi konularla hiç uğraşmıyorsunuz.

 

Peki devam eden süreçte gelecek için ne yapıyorum? Artık modası hemen geçmeyecek yatırım parçalara yöneliyor ve fast fashion parçalardan mümkün olduğunca uzak duruyorum, size de tavsiye ederim. Zamansız parçalara yatırım yapmak en akıllıca iş.

 

Keyifli günler diliyorum,

Sevgiler.

Aslı 

 

 

https://modastilde.com/2018/07/02/surdurulebilir-modaya-destek-tarz2-com/

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan