ücretsiz ve koşulsuz iade Siparişlerinizde Ücretsiz & Koşulsuz İade
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Takma Kafana

Yepyeni bir yazıdan daha herkese merhaba 💚 Bugünkü yazımızda, son dönemlerin popüler kitabı olan ‘’ Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı’’ hakkında sizlerle yorumlarımızı paylaşacağız. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, bir kişisel gelişim kitabı. Ufak şeyleri kendinize dert ediyorsanız, belki de size yardımcı olacak kitap, bu kitaptır.

 

 

“Büyük güç büyük sorumluluklar getirir.” Doğru. Ama bu sözün daha iyi bir bakış açısı var ve gerçekten derin bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken sözlerin yerini değiştirmek: “Büyük sorumluluklar büyük güç getirir.” “Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir.

Negatif duyguları inkâr etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Sürekli pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr biçimidir. Doğru değerleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz.

Değmeyecek şeyleri kafaya takmamak çok önemlidir. Dünyayı kurtaracak olan şey budur. Dünyanın bazen berbat olduğunu ama bunun da doğal olduğunu kabul ederek yaşamak gerek. Hayat insana her zaman güzel günler yaşatmıyor. Fakat hayatımızın nasıl daha verimli hale getireceğimiz de bizim elimizde. Hayatımız, fazlalıklarla dolu. Fazla eşya, fazla kıyafet, fazla kitap… Bu fazlalıkları ne yazık ki kafamıza takıyoruz. Zihnimizi meşgul eden fazlalıkları elden çıkardığımızda, daha sade ve dingin bir yaşama geçiş yapmış olacağız. Bu sayede kendimize, sevdiklerimize ve işimize daha çok vakit ayırabileceğiz.

 

‘’Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı’’ adlı kitabı uygun fiyata satın almak için buraya tıklayın.

 

Bizi sosyal medya sayfalarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerimizden haberdar olabilirsiniz;

facebook.com/tarz2com

twitter.com/tarz2com

instagram.com/tarz2com

 

Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek, sade ve mutlu kalın. 💚

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan