tarz2 destek 08503020912 0 (850) 302 0912
0 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kapat
Ara

Yağmurlu Havalarda Hem Kuru Hem Şık Kalın

Bazen öyle anlar olur ki, siz tam dışarıya çıkmak üzereyken, pencereden havayı kontrol ettiğinizde yağmurun yağdığını fark edersiniz. Hangi mevsim olursa olsun yağmurun yağması kaçınılmazdır. Fakat özellikle sonbahar ve kış aylarında yağmur daha fazla ve daha şiddetli yağar. Bu sebeple, yağmur dostu kıyafetler seçmek bizim için faydalı olacaktır. 

 

Yağmur, çoğu insan için eğlencelidir. Ormanda yürüyüşe çıkmak ya da evde film keyfi yapmak için güzel bir fırsattır. Ama modaya gelince, yağmurun yağışı bazen istediğimiz gibi bir kombin yapmamıza engel olabilir. Sağanak yağmurda nasıl şık görünür ve nasıl kuru kalırız, takip etmeniz gereken kuralları sizler için kaleme aldık. 

 

Önce Yağmur Botları

Hava durumuna baktığınızda, yağmurlu günlerin kapıda olduğunu mu görüyorsunuz? Yağmur yağdığında, diz üstü bir havuz oluşturması olasıdır. Bu havuzda yüzmek istemiyor, paçalarınızın kuru kalmasını istiyorsanız, yağmur botu almanın vakti gelmiştir. Su geçirmeyen bir yağmur botu, fazlasıyla faydalı olacaktır. 

 

 

Yağmur Ceketi

Yağmur ceketleri, gardırobumuz için önemli bir parça olma özelliği taşır. Eğer şemsiye taşımaktan haz etmiyorsanız, su geçirmeyen bir yağmur ceketi satın alabilirsiniz. Yaptığınız kombininizi korumak adına biraz kalın bir yağmurluk alabilirsiniz. Yağmurluğun yanı sıra trençkot da tavsiyelerimiz arasındadır. 

 

 

Koyu Renklere Şans Tanıyabilirsiniz

Yağmurlu havalarda yerdeki su birikintisinden ve çamurlu sudan kaçınmak zordur. Koyu renk kıyafetler, açık renk kıyafetlere göre lekeleri daha iyi gizlerler. Koyu renkte seçilecek en önemli parça; pantolon. Koyu renk denim bir pantolon ve yağmurluk ikilisiyle spor bir şıklık yakalayabilirsiniz. 

 

 

Sentetik Kumaşları Deneyin

Doğal, nefes alabilen kumaşlardan yanayız hep. Ancak konu yağmur olunca; pamuk, ipek, keten ya da yün kıyafetlerimizi içeride tutuyoruz. Kazak ya da ceket altında güvenli bir şekilde kombinlenmedikleri sürece. Bu nedenle, yağmurdan korunmak için sentetik kumaşlara şans verebilirsiniz. Sentetik kumaşlar hafif olma özelliği taşır. Eğer nemlenirse, üzerinizde ağırlık da yapmaz. 

 

Slim Fit Pantolon Giyebilir, Paçalarını Katlayabilirsiniz

Uzun kot pantolonları, yağmurlu havalarda özellikle paçaları çamurlanmaya daha yatkındır. Bu nedenle dar, vücudu saran bir pantolon giyebilir, eğer paça boyunuz uzunsa paçalarınızı katlayabilirsiniz. 

 

Hakkımızda
Tarz2, satıcının ve alıcının karşılıklı olarak kazanç sağladığı, kadın, erkek, çocuk ve bebek grubu ürünlerini bünyesinde barındıran ve sürdürülebilir modayı destekleyen ikinci el alışveriş platformudur.
Takip Et
alisverise-basla
sat-ve-kazan